Gwiazdy6 rzeczy, przez które odchodzą mężczyźni

6 rzeczy, przez które odchodzą mężczyźni

6 rzeczy, przez które odchodzą mężczyźni
Źródło zdjęć: © 123RF

18.04.2012 11:26, aktual.: 10.05.2012 12:21

Zastanawiasz się czasem, co zrobiłaś źle? Dlaczego on cię zostawił i odszedł bez słowa wyjaśnienia? Czy to była twoja wina? Zdaniem Davida Gooda, autora książki „The Man Code: A Woman’s Guide to Cracking the Tough Guy”, kobiety często nie wiedzą, co tak naprawdę myślą mężczyźni i czego oczekują.

Zastanawiasz się czasem, co zrobiłaś źle? Dlaczego on cię zostawił i odszedł bez słowa wyjaśnienia? Czy to była twoja wina? Zdaniem Davida Gooda, autora książki „The Man Code: A Woman’s Guide to Cracking the Tough Guy”, kobiety często nie wiedzą, co tak naprawdę myślą mężczyźni i czego oczekują. Dlatego w swojej książce podpowiada kobietom, czego należy unikać i jak postępować, aby ich relacje z mężczyznami były prawidłowe. Zdaniem Gooda sekret tkwi w poznaniu „kodeksu mężczyzny”. - Opiera się on na trzech ważnych zasadach: dumie, rycerskości i szacunku – wyjaśnia Good. W czym rzecz? Oto 6 błędów, które kobiety popełniają w swoich związkach.

1. Za wszelką cenę go zmienię
Wiele kobiet myśli, że jest w stanie zmienić mężczyznę. Tyle tylko, że jeśli ktoś decyduje się na wprowadzenie zmian, powinien pamiętać, że konsekwencje mogą być różne. On być może w końcu zacznie nosić niebieskie koszule, tak jak zawsze tego chciałaś, ale przy okazji zaczną mu się podobać ogniste brunetki, a nie, jak dotąd, eteryczne blondynki. Innymi słowy: jeśli za wszelką cenę będziesz eliminować jakieś jego cechy i przyzwyczajenia, on może uznać, że prościej będzie wyeliminować z jego życia... ciebie.

2. On może nerwowo nie wytrzymać ciągłych zmian twoich nastojów
Mężczyźni zwracają uwagę na sprawy ogólne, a kobiety mają tendencję do zajmowania się szczegółami. Nic w tym złego, pod warunkiem jednak, że o każdej swojej rozterce nie będziesz informować swojego mężczyzny. On, pomimo że jest bardzo cierpliwy, w którymś momencie może tego nie wytrzymać. W końcu nie musi rozumieć, dlaczego dziś uważasz Kaśkę za swoją najlepszą przyjaciółkę, a następnego dnia jesteś zła, bo kupiła sobie taką samą sukienkę jak ty. Poza tym zmiany humoru sześć razy dziennie mogą przeważyć szalę i skłonić go do podjęcia decyzji: „Odchodzę, mam tego dość”.

3. Seks na pierwszej randce
Niewiarygodne, ale prawdziwe. Kobieta, która podczas pierwszej randki zaproponuje seks, raczej nie może liczyć na to, że ta relacja zmieni się w coś poważnego. Chcesz zrobić wrażenie? Pocałuj go na „do widzenia”. Na pewno wzbudzisz w nim niedosyt.

4. Nieustanna rozmowa o uczuciach
„Kochasz mnie?”, „Jak bardzo mnie kochasz?”, „Ale czy na pewno mnie kochasz?”. Śmieszne, prawda? Ale niestety część kobiet sadzi, że częste wypowiadanie tych dwóch magicznych słów przez mężczyznę gwarantuje im trwałość związku. Nic bardziej mylnego. Pamiętaj też, że jeśli sama trzy razy dziennie powtarzasz mu, jak bardzo go kochasz, po jakimś czasie on uzna to za nudne. Według Davida Gooda miłość jest wynikiem różnych zdarzeń w naszym życiu, a nie skutkiem nieustannego mówienia o niej. Miłość opiera się przede wszystkim na czynach: to okazywanie czułości i wsparcia, a nie deklaracje.

5. Nielojalność
Może nie jest to słowo, które pojawia się często w poradach typu: „Co zrobić, by on kochał cię do śmierci”, ale nie powinnaś zapominać, że lojalność jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz dać swojemu partnerowi. I pamiętaj – on obserwuje cię cały czas i rozumuje mniej więcej tak: jeśli moja kobieta jest nielojalna wobec innych kobiet, na pewno nie będzie też lojalna wobec mnie.

6. To on w tym związku musi być mężczyzną
W taki sam sposób, w jaki kobieta chce poczuć, że ktoś ją chroni i troszczy się o nią, mężczyzna pragnie, aby dała mu znak, że on jest jej najważniejszym opiekunem. Nie musisz mu tego wciąż powtarzać, wystarczy, że subtelnie (gestem lub spojrzeniem) dasz znać, że tak właśnie jest.

Good wspomina jeszcze o jednej ważnej radzie: pamiętaj, że twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie. Jesteś wartościową osobą i zasługujesz na jego miłość, tak samo jak on zasługuje na twoją. Czasem zapominamy, jak przyjemnie było na początku znajomości. Jeśli chcesz trochę ożywić waszą relację, pomyśl o rzeczach, które kiedyś sprawiały wam radość. Warto do tego wrócić.

Tekst Monika Stypułkowska (ms/ags), na podst. galtime.com

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (764)
Zobacz także