Trwa ładowanie...

Adrienne Shelley została znaleziona martwa 1 listopada 2006 r. Rodzina nie uwierzyła w wersję o samobójstwie

Ta historia to gotowy materiał na scenariusz filmu grozy. Adrienne Shelley, amerykańska aktorka, miała świat u stóp. Sukcesy zawodowe szły w parze z udanym życiem rodzinnym. Gdy znaleziono ją martwą w łazience, wszyscy zastanawiali się, co się naprawdę stało.

Adrienne Shelley miała świat u stóp. Jej życie przerwało tragiczne zdarzenieAdrienne Shelley miała świat u stóp. Jej życie przerwało tragiczne zdarzenieŹródło: Getty Images, fot: Ron Galella
d133xa9

Adrienne Shelley od dziecka marzyła o karierze aktorskiej. Jej talent wcześnie został dostrzeżony przez reżyserów. Choć gwiazda nie mogła narzekać na brak propozycji, w pewnym momencie postanowiła skupić się na reżyserii i scenopisarstwie. Niestety nie doczekała się premiery ostatniego filmu, który wyreżyserowała.

Amerykański sen

Adrienne Shelley postawiła wszystko na jedną kartę. Rzuciła studia, by w pełni oddać się realizowaniu aktorskiego marzenia. Na ekranie zadebiutowała w 1989 roku filmem "The Unbelievable Truth". Rok później wystąpiła w docenionym przez krytykę "Zaufaniu". Od tamtego czasu pracowała niemal non stop. Grała w nagradzanych produkcjach, jak "Factotum" oraz telewizyjnych hitach. Miała jednak apetyt na więcej. Pewnego dnia postanowiła stanąć po drugiej stronie kamery. Okazało się, że ma duży talent, a jej filmy zdobyły uznanie krytyki i widzów. Adrienne Shelley miała przed sobą świetlaną przyszłość.

Idealna rodzina

Show-biznes nie sprzyja związkom. Adrienne Shelley miała jednak szczęście spotkać mężczyznę idealnego. Poślubiła Andrew Ostroya, kolegę po fachu. W 2003 r. parze urodziła się córeczka, Sophie. Mąż nie krył, że aktorka jest największa miłością jego życia. Wielokrotnie podkreślał to w wywiadach.

d133xa9

- Adrienne była najbardziej uprzejmą, ciepłą, kochającą i szczodrą osobą, jaką znałem. Niezwykle inteligentna, zabawna i utalentowana. Była moją najlepszą przyjaciółką i osobą, u boku której chciałem się zestarzeć – mówił już po jej śmierci.

Para nie spodziewała się, że ich idealne życie wkrótce pryśnie jak bańka mydlana.

Koszmarne odkrycie

1 listopada 2006 r. to data, która zaważyła na dalszych losach całej rodziny. Tego dnia Ostroy postanowił zajrzeć do biura swojej żony, która długo nie wracała do domu.

d133xa9

Gdy wszedł do łazienki, zamarł. Znalazł ukochaną powieszoną na prysznicu. Szyję miała owiniętą prześcieradłem. Wezwana na miejsce policja podejrzewała samobójstwo. Ta wersja wydała się jednak mężowi zmarłej nieprawdopodobna. Twierdził, że żona nigdy nie leczyła się na depresję, nie miała większych problemów i była zakochana w trzyletniej córeczce.

Media rozpisywały się o tragicznej śmieci Adrienne
Media rozpisywały się o śmieci Adrienne - Getty Images Fot: 2014/Daily News L.P. (New York)

Być może śledczy nigdy nie poznaliby prawdy, gdyby nie podejrzany ślad męskiego buta w łazience. Okazało się, że w dniu śmierci aktorki w budynku odbywał się remont. Wkrótce policja porównała ślady butów z miejsca zbrodni z butami robotników. Wyszło na jaw, że jeden z mężczyzn był tego dnia w biurze Adrianne Shelley.

Zbrodnia i kara

Podczas przesłuchania 19-letni Siego Pillco z Ekwadoru przyznał się do morderstwa. Aktorce przeszkadzały hałasy na klatce schodowej, więc postanowiła zwrócić budowlańcom uwagę. Ekwadorczyk przebywał z USA nielegalnie i bał się, że kobieta go wyda. Poszedł więc porozmawiać z nią do biura. Doszło do awantury. Mężczyzna uderzył aktorkę tak, że straciła przytomność. Był przekonany, że ją zabił, dlatego próbował upozorować samobójstwo. Powiesił kobietę na prześcieradle i zniknął.

d133xa9

Najbardziej tragiczna wiadomość spadła na rodzinę po autopsji. Okazało się, że po uderzeniu kobieta jeszcze żyła i zmarła dopiero wskutek powieszenia. Siego Pillco został skazany na 25 lat więzienia, ale mąż ofiary twierdzi, że za taki czyn należała mu się dłuższa kara.

"Chcę, żeby cierpiał, jak ona cierpiała"

Rodzina nie mogła pogodzić się z niespodziewaną śmiercią aktorki. W jednym z wywiadów mąż ofiary zwrócił się do mordercy: 

"Skazałeś tę malutką dziewczynkę na lata rozpaczy, niekończących się pytań i zastanawiania się, co by było gdyby".

d133xa9

Andrew Ostroy postanowił, że po śmierci żony chcę skupić całą uwagę na wychowaniu córeczki.

Córeczka aktorki na odsłonięciu tabliczki upamiętniającej jej mamę Getty Images
Córeczka aktorki na odsłonięciu tabliczki upamiętniającej jej mamęŹródło: Getty Images, fot: Jemal Countess

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zdobywał Koronę Gór Polski dla zmarłej żony. Niezwykła opowieść Mateusza Łazarowicza

d133xa9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d133xa9