Blisko ludziAgata Duda zaprasza na Światowe Dni Młodzieży

Agata Duda zaprasza na Światowe Dni Młodzieży

Agata Duda zaprasza na Światowe Dni Młodzieży
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Magdalena Pomorska
06.06.2016 19:39, aktualizacja: 07.06.2016 07:35

Już 26 lipca rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, w których od 27 do 31 lipca udział weźmie papież Franciszek. Na to wyjątkowe wydarzenie w oficjalnym spocie zaprasza Prezydent RP Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama zaprezentowała się w dwóch eleganckich stylizacjach i pochwaliła doskonałą, jak przystało na germanistkę, znajomością języka niemieckiego.

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Campus Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki i już wiadomo, że zjadą na nie chrześcijanie z całego świata. Pierwsza Dama szczególnie zaprasza naszych zachodnich sąsiadów oraz innych niemieckojęzycznych pielgrzymów. Płynnie i z gracją zapowiedziała przyjazną atmosferę i duchowe doznania. Trudno nie zwrócić uwagi również na jej strój - do tej przemowy wybrała morski, dopasowany żakiet z wywiniętymi, wzorzystymi rękawami.

We wspólnym wystąpieniu para prezydencka zwróciła się do pielgrzymów, podkreślając jak ważne jest miejsce, do którego zmierzają na ŚDM. Kraków bowiem jest tak mocno związany z życiem Jana Pawła II. U boku męża miała na sobie już kolejną kreację - dobrze skrojony zestaw w kolorze cegły, z ciekawie wyciętym kołnierzem.

- Wierzymy, że pielgrzymi, którzy odwiedzą nasz kraj w ostatnim tygodniu lipca, wrócą do swoich domów wzmocnieni wiarą, nową energią, a także z miłymi wspomnieniami; że nawiążą nowe przyjaźnie i że zakochają się w Polsce - mówi Agata Kornhauser-Duda.

Oficjalne spoty przed ŚDM są z pewnością piękną wizytówką naszego kraju, ale w sieci już nie brakuje komentarzy, że Pierwsza Dama kolejny raz pojawia się w mało znaczącej roli towarzyszki głowy państwa. Nie udziela wywiadów i nie zajmuje stanowiska w istotnych sprawach dla Polek – w tym również nie odniosła się do planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Znajduje jednak czas na przebieranie się i zapraszanie po niemiecku, co według niektórych głosów w pełni dokumentuje słowa Magdaleny Środy. Socjolog nie tak dawno napisała, że nieudzielająca komentarzy wobec spraw państwowych prezydentowa wygląda tak, „jakby podpisała kontrakt na noszenie eleganckich ubrań u boku prezydenta”.

Porównując aktywność Kornhauser-Dudy do obecności w mediach jej poprzedniczki, łatwo zauważyć różnicę. Przez pierwszy rok prezydentury Anna Komorowska udzieliła 17 wywiadów (m.in. dla magazynu „Twój Styl”, „Gazety Wyborczej” i „Wprost”) i podpisała się pod 55 listami. Z pewnością wiele Polek wolałoby, aby tak ważna kobieta w naszym kraju nie tylko pięknie wyglądała, ale również wspierała je słowem w sytuacjach, które dzielą i wzbudzają najwięcej kontrowersji.

Źródło artykułu:WP Kobieta