Trwa ładowanie...
d3xnvsh

Agata Kornhauser-Duda i obowiązki na Litwie. Spotkała się z siostrą zakonną

Para prezydencka przebywa obecnie na Litwie. Podczas gdy Andrzej Duda zajmuje się sprawami dyplomatycznymi, pierwsza dama odbywa serię spotkań z ważnymi osobami dla Polski i Litwy. Jedno z nich Agata Kornhauser-Duda spędziła w towarzystwie siostry zakonnej Michaeli Rak.
Share
Pierwsza dama spotkała się na Litwie z siostrą zakonną.
Pierwsza dama spotkała się na Litwie z siostrą zakonną.Źródło: ONS.pl
d3xnvsh

W tym tygodniu para prezydencka przebywa na Litwie. Prezydent spotkał się z litewskim prezydentem, z którym wybrał się do tamtejszego parlamentu, a także odbył wiele rozmów związanych z bieżącymi sprawami politycznymi. Oprócz polskiego prezydenta, także pierwsza dama była zajęta. Agata Kornhauser-Duda spotkała się w pierwszej kolejności z żoną prezydenta Litwy, która oprowadziła ją po ważnych miejscach.

Agata Kornhauser-Duda i obowiązki na Litwie

Obie pierwsze damy zwiedziły sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie, Uniwersytet Wileński, Zamek Dolny i Katedrę Wileńską. Oprócz tego, żona prezydenta Andrzeja Dudy spotkała się z mieszkającym na Litwie polskim żołnierzem AK Edwardem Klonowskim, który cały czas działa na rzecz ochrony pamięci o bohaterach Wileńszczyzny.

d3xnvsh

Szczególnie jedna wizyta zaplanowana podczas pobytu na Litwie była ważna dla polskiej pierwszej damy. Spotkała się z siostrą zakonną Michaelą Rak, która zasłynęła prowadzeniem jedynego hospicjum dla dorosłych i dzieci na ziemi litewskiej.

Zobacz:Mary Komasa widziała, jak policja potraktowała ludzi na Strajku Kobiet. Jej reakcja nie dziwi

Pierwsza dama i troska o najsłabszych

Agata Kornhauser-Duda zna siostrę Rak od 2018 roku, ale ze względu na liczne obowiązki, obie kobiety długo się nie widziały. Zakonnica opowiedziała pierwszej damie o obecnej sytuacji w hospicjum w czasie trwania epidemii. Na oficjalnym koncie polskiej kancelarii prezydenckiej nie mogło zabraknąć także zdjęcia z tego spotkania. Z kolei na stronie prezydenta pojawił się szczegółowy opis wizyty:

d3xnvsh

"Małżonka Prezydenta jeszcze raz podziękowała s. Michaeli Rak za wspaniałe dzieło, tym trudniejsze w czasie trwającej pandemii. Podkreśliła, że cieszący się wielkim zaufaniem chorych i ich rodzin wileński ośrodek funkcjonuje i rozwija się dzięki niezwykłemu zaangażowaniu jego założycielki, a także personelu, wolontariuszy i darczyńców" – czytamy na prezydent.pl.

Odwiedziny w hospicjum podobno wywołały niemałe wzruszenie u pierwszej damy.

Przeczytaj:Anita Werner o pracy. Dziennikarka zawodowo związana jest nie tylko z telewizją

Sprawdź:Agata Duda w sukience z błyskawicą. Stylistka gwiazd: wygląda jak uboga krewna

Marta Lempart komentuje wyciek informacji na jej temat. "Nie mam szans na sprawiedliwość"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xnvsh

Podziel się opinią

Share
d3xnvsh
d3xnvsh