Blisko ludziAgata Kornhauser-Duda montuje przyłbice. Inicjatywa pierwszej damy

Agata Kornhauser-Duda montuje przyłbice. Inicjatywa pierwszej damy

Agata Kornhauser-Duda montuje przyłbice. Inicjatywa pierwszej damy
Źródło zdjęć: © Kancelaria Prezydenta RP | Grzegorz Jakubowski
10.04.2020 09:37, aktualizacja: 10.04.2020 10:38

Agata Kornhauser-Duda zainicjowała w Pałacu Prezydenckim produkcję przyłbic ochronnych, które minimalizują ryzyko zakażenia koronawirusem. Pierwsza seria ma zostać przekazana ośrodkowi pomocy niepełnosprawnym.

Koronawirus rozprzestrzenia się błyskawicznie, coraz poważniej obciążając polską służbę zdrowia. W wielu szpitalach i innych ośrodkach leczniczych brakuje podstawowych środków ochronnych jak maseczki, rękawice czy przyłbice ochronne. I to właśnie te ostatnie zaczęto tworzyć w Pałacu Prezydenckim z inicjatywy Agaty Kornhauser-Dudy.

Agata Kornhauser-Duda przekaże przyłbice niepełnosprawnym

Na oficjalnym Instagramie Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy opublikowano fotografię pierwszej damy montującej przyłbice. Jak wyjaśniono w opisie, plastikowe oprawki do masek powstają w Pałacu Prezydenckim, gdzie drukowane są na drukarkach 3D, które działają przez całą dobę. Pierwsze seria wyprodukowanych i zmontowanych przyłbic ma trafić do ośrodka pomocy niepełnosprawnym.

Przyłbice ochronne, wykonane z przezroczystego tworzywa, osłaniają nie tylko usta i nos, ale także oczy, przez które również może dojść do zakażenia wirusem. Co więcej, są łatwe do czyszczenia, dzięki czemu nadają się do wielokrotnego użytku.

Można je wykonać także w domu, wycinając przezroczystą okładkę ze skoroszytu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta