Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Jak samodzielnie zrobić przyłbicę ochronną na twarz?

Obecnie, kiedy wszelkie środki ochronne w walce z koronawirusem są na wagę złota, możesz samodzielnie wykonać przyłbicę ochronną na twarz. Brak odpowiedniego medycznego sprzętu nie oznacza od razu, że nie możesz pozwolić sobie na własnoręcznie zrobioną osłonkę. Jak się okazuje, twoja kreatywność oraz kilka podstawowych elementów to wszystko, czego potrzebujesz do zrobienia przyłbicy ochronnej.

Koronawirus w Polsce. Jak samodzielnie zrobić przyłbicę ochronną na twarz?Źródło: PAP
d19h28f
d19h28f

Jeżeli chcesz prostym sposobem uzyskać ochronną osłonkę na twarz w postaci przyłbicy, najpotrzebniejsze narzędzia i materiały znajdują się w twoim domowym biurze. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Jak samodzielnie zrobić przyłbicę ochronną – przyrządy i materiały

Do zrobienia domowej przyłbicy ochronnej potrzebujesz:

 • skoroszytu na dokumenty z plastikową okładką;
 • zszywacza;
 • nożyczek.

Jak widzisz, do przygotowania osłonki wcale nie potrzebujesz wielu elementów. Również nie musisz posiadać zbyt dużych umiejętności manualnych, ponieważ zrobienie przyłbicy okazuje się banalnie proste.

Jak samodzielnie zrobić przyłbicę ochronną – instrukcja krok po kroku

 1. Przed przystąpieniem do pracy upewnij się, że masz czyste ręce (dokładnie je umyj albo odkaź płynem na bazie alkoholu).
 2. Ze skoroszytu wytnij przednią, czyli przezroczystą część plastikowej okładki (z kolorowym paskiem), po czym zszyj ją na obu końcach za pomocą zszywacza.
 3. Następnie wytnij dodatkowy pasek ze skoroszytu i zamocuj go po obu stronach (na górze). Każdy kolejny pasek przymocuj w dolnej części osłonki (połącz go zszywaczem).
 4. Dopasuj do szerokości swojej głowy kawałki skoroszytu, a następnie połącz zszywkami w odpowiednim miejscu. Jeśli wszystko pasuje, masz już gotową przyłbicę ochronną.

Zobacz także: Dr Michał Sutkowski apeluje o przestrzeganie wytycznych. Mówi, co z maseczkami ochronnymi

Jak samodzielnie zrobić przyłbicę ochronną z butelki?

Równie ciekawym i błyskawicznym sposobem na stworzenie przyłbicy ochronnej jest wykorzystanie zwykłej plastikowej butelki. Wystarczy wcześniej zaopatrzyć się w specjalny szablon, dzięki któremu łatwiej wytniesz odpowiedni kształt, ale możesz poradzić sobie i bez tego.

 1. Z butelki wytnij spory fragment plastiku – wielkość zależy od twarzy.
 2. Następnie wycięty kawałek należy wyrównać i zaokrąglić u dołu nożyczkami.
 3. Po obu stronach na górze zamocuj dodatkowe plastikowe elementy.
 4. Na końcu przełóż sznurek i dopasuj osłonkę do twarzy.

Jak samodzielnie zrobić błyskawiczną osłonkę?

Do najprostszej metody uzyskania domowej przyłbicy potrzebujesz:

Wystarczy po prostu naciąć nożykiem plastik z obu stron i przełożyć przez otwory uchwytu maseczki. Tym sposobem w zaledwie kilkanaście sekund masz gotową osłonkę/przyłbicę na twarz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19h28f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19h28f