Blisko ludziPierwsze damy poszły na spacer z królową. Gdzie była wtedy Agata Duda?

Pierwsze damy poszły na spacer z królową. Gdzie była wtedy Agata Duda?

Agata Korhnauser-Duda odpuściła nieoficjalny spacer z królową Letizią
Agata Korhnauser-Duda odpuściła nieoficjalny spacer z królową Letizią
Źródło zdjęć: © East News | Jacek Dominski/REPORTER
30.06.2022 08:01, aktualizacja: 30.06.2022 08:58

Agata Kornhauser-Duda wraz z Andrzejem Dudą udali się do Hiszpanii. Prezydent Polski bierze udział w szczycie NATO, który odbywa się w Madrycie. W międzyczasie pierwsza dama spotyka się z żonami przywódców, które również pojawiły się w Hiszpanii. Żony Dudy zabrakło jednak podczas mniej oficjalnej części. Skąd ta nieobecność?

Agata Kornhauser-Duda 29 czerwca uczestniczyła w zebraniu z królową Hiszpanii. Na spotkaniu z Letizią pojawiły się również inne pierwsze damy z całego świata. Fotografie ujawniły, że żona prezydenta Polski pojawiła się jednak jedynie w bardziej oficjalnej części tego spotkania. Dlaczego opuściła późniejszy, nieco luźniejszy w formie, spacer?

Szczyt NATO w Madrycie trwa. Pierwsze damy z całego świata spotkały hiszpańską królową Letizią

Szczyt został zorganizowany w związku z toczącą się w Ukrainie wojną. Przywódcy państw mieli do omówienia wiele spraw związanych z bezpieczeństwem granic. Padły ważne decyzje - NATO wzmocni swoją wschodnią flankę, a do sojuszu dołączy Finlandia oraz Szwecja.

- Udało się zachować jedność. Sojusz Północnoatlantycki jest jednością, jest solidarny. Jest zielone światło dla Szwecji i Finlandii do wstąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego i to jest z całą pewnością absolutnie historyczna z punktu widzenia całego Sojuszu decyzja - podkreślił Andrzej Duda.

Królowa Hiszpanii Letizia spotkała się z pierwszymi damami
Królowa Hiszpanii Letizia spotkała się z pierwszymi damami © Getty Images | 2022 Carlos Alvarez

W środę 29 czerwca małżonkowie głów państw spotkali się z królową Letizią. Na oficjalnych fotografiach z wydarzenia możemy z łatwością zauważyć i Agatę Dudę. Wyraźnie też widać, że na późniejszym spacerze po madryckich ogrodach już jej zabrakło.

Na mniej oficjalniej części spotkania zabrakło Agaty Dudy
Na mniej oficjalniej części spotkania zabrakło Agaty Dudy © Getty Images | 2022 Carlos Alvarez

Szef gabinetu prezydenta komentuje nieobecność pierwszej damy

Fakt postanowił sprawdzić, z jakiej przyczyny Agata Korhnauser-Duda ominęła tę część spotkania. Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta, nie chciał jednak ujawnić powodów jej nieobecności. Poinformował, że pierwsza dama Polski ma własny grafik pobytu w Madrycie i nie wszystkie jego punkty sa podawane do wiadomości publicznej. Niemniej jednak żona Andrzeja Dudy spotkała się z królową Letizią zarówno 28, jak i 29 czerwca.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1209)
Zobacz także