Blisko ludziAgnieszka Kaczorowska karmi piersią. Apeluje do innych mam, by postępowały tak samo

Agnieszka Kaczorowska karmi piersią. Apeluje do innych mam, by postępowały tak samo

Agnieszka Kaczorowska zachęca kobiety, aby karmiły piersią
Agnieszka Kaczorowska zachęca kobiety, aby karmiły piersią
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Dominika Czerniszewska

01.08.2020 17:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Karmienia Piersią. Ma on przypominać, jak ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka jest naturalny pokarm. Wie o tym Agnieszka Kaczorowska, która zachęca inne mamy, by tak jak ona karmiły piersią.

W 1990 roku UNICEF ustanowił Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią, który rozpoczyna się w pierwszy dzień sierpnia. Już podczas drugich obchodów tego święta swoje zaangażowanie wykazało ponad 120 państw. Celem inicjatywy jest promowanie karmienia wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia dziecka. Ma to wspomóc jego rozwój.

Agnieszka Kaczorowska o karmieniu piersią

Tancerka udostępniła na instagramowym koncie fotografię, na której widzimy, jak karmi roczną córkę. Do postu dołączyła opis, który skierowała do innych mam.

"Dzisiaj Światowy Dzień Karmienia Piersią. Temat niezwykle bliski memu sercu... dosłownie i w przenośni. Ubolewam, że obecnie niestety mały procent kobiet w Polsce karmi piersią dłużej niż kilka dni czy tygodni" – zauważa.

"Zachęcam wszystkie przyszłe mamy i młode mamy do karmienia. Mimo trudności, mimo ludzi, którzy jednym zdaniem potrafią zniechęcić, mimo mitów krążących w internecie. Jesteście silne, mądre i jestem przekonana, że chcecie jak najlepiej dla swojego maluszka. Natura jest mądra. Korzystajmy z niej" – apeluje.

Słowa tancerki potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia, która zaleca, aby karmienie piersią utrzymać do końca 1. roku życia dziecka przy stopniowym wprowadzaniu odpowiednich grup pokarmów w drugim półroczu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także