Odniosła się do słów Watson. Nie zostawiła na aktorce suchej nitki

Emma Watson rzadko udziela wywiadów. Dla Jaya Shetty'ego zrobiła jednak wyjątek. To właśnie w jego podcaście aktorka odniosła się do transfobicznych wypowiedzi J.K. Rowling, autorki "Harry'ego Pottera". Teraz pisarka postanowiła stanowczo jej odpowiedzieć.

J.K. Rowling odpowiada Emmie WatsonJ.K. Rowling odpowiada Emmie Watson
Źródło zdjęć: © Getty Images
Paulina Żmudzińska

W ostatnich latach J.K. Rowling znalazła się w centrum międzynarodowej dyskusji dotyczącej praw osób transpłciowych. Wszystko zaczęło się od jej wpisów w mediach społecznościowych, które wielu uznało za transfobiczne.

Szczególnie głośno wybrzmiały reakcje aktorów związanych z ekranizacjami powieści Rowling. Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint wyrazili wsparcie dla społeczności LGBT+. W najnowszym wywiadzie aktorka ponownie skomentowała całe zamieszanie wokół autorki serii o Harrym Potterze. To z kolei wyraźnie nie spodobało się pisarce.

Dzieci w szkole protestują. Chcą "Harrego Pottera"

Emma Watson zabrała głos w sprawie J.K. Rowling

Emma Watson ponownie otworzyła się na temat J.K. Rowling, z którą miała okazję wielokrotnie współpracować na planie filmów o czarodziejach z Hogwartu.

- Naprawdę nie wierzę, że nie mogę cenić Jo i naszej relacji, mając jednocześnie własne doświadczenia, przekonania i wyrażając wsparcie. Nigdy nie zaakceptuję, że jedno neguje drugie, że nie mogę cenić doświadczeń z drugą osobą. Nie wierzę, że to kwestia zero-jedynkowa. Mam nadzieję, że ludzie, którzy nie zgadzają się z moją perspektywą, nadal będą się o mnie troszczyli, tak jak ja zamierzam nadal kochać tych, których opinie są odmienne od moich - wyznała aktorka.


J.K. Rowling odpowiada na słowa Emmy Watson

Wydawać by się mogło, że Emma Watson swoją wypowiedzią chciała nieco ocieplić chłodne stosunki z J.K. Rowling. Pisarka nie ukrywała jednak swojego oburzenia jej ostatnim wywiadem, zarzucając aktorce, że ta nie ma pojęcia, jak wygląda codzienność zwykłych ludzi.

"Nie byłam multimilionerką w wieku 14 lat. Klepałam biedę, pisząc książkę, która rozsławiła Emmę. Dlatego też, bazując na własnym doświadczeniu życiowym, rozumiem, co oznacza dla kobiet i dziewcząt pozbawionych przywilejów, z których Emma tak entuzjastycznie korzystała, niszczenie ich praw" - przyznała w opublikowanym oświadczeniu Rowling.

"Emma nie zdaje sobie sprawy z własnej ignorancji" - można dalej przeczytać. Pisarka podkreśliła przy okazji, że aktorzy, którzy skrytykowali jej wcześniejsze wypowiedzi, nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji. Nie pomogła nawet kartka ze słowami wsparcia, które Watson przekazała jakiś czas temu Rowling.

"Ludzie chcieli mnie zabić, zgwałcić, torturować. Musiałam znacznie wzmocnić środki bezpieczeństwa i nieustannie martwiłam się o bezpieczeństwo mojej rodziny. A Emma właśnie publicznie dolała oliwy do ognia i mimo to sądziła, że jedno zdanie wyrażające troskę zapewni mnie o jej fundamentalnej sympatii i życzliwości" - dodała.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie
Poznaj zasadę "21.30". Na pewno szybciej zaśniesz
Poznaj zasadę "21.30". Na pewno szybciej zaśniesz
Kupił buty bezdomnemu. Nie spodziewał się, co za to dostanie
Kupił buty bezdomnemu. Nie spodziewał się, co za to dostanie
Po hiszpańsku imię oznacza "kunę". Nosi je ponad 200 tys. Polek
Po hiszpańsku imię oznacza "kunę". Nosi je ponad 200 tys. Polek
Nosowska spytała go o żonę. Oto co jej powiedział
Nosowska spytała go o żonę. Oto co jej powiedział
Dorastała w cieniu komunizmu. O śmierci ojca Holland dowiedziała się z gazet
Dorastała w cieniu komunizmu. O śmierci ojca Holland dowiedziała się z gazet
Idealne spodnie dla dojrzałych. Wybór Wachowicz to strzał w dziesiątkę
Idealne spodnie dla dojrzałych. Wybór Wachowicz to strzał w dziesiątkę
Ten grzech powtarza się nagminnie. Księża mówią jasno
Ten grzech powtarza się nagminnie. Księża mówią jasno
Koniec serialu Polsatu. Tak komentuje to Socha
Koniec serialu Polsatu. Tak komentuje to Socha
Polacy ruszają po promocje. Boją się jednej rzeczy
Polacy ruszają po promocje. Boją się jednej rzeczy
Pożegnała Maciąg. "Jakby ktoś mnie trzymał za rękę"
Pożegnała Maciąg. "Jakby ktoś mnie trzymał za rękę"
Zakochał się w niej, gdy miał żonę. Nie każdy wie, kim była
Zakochał się w niej, gdy miał żonę. Nie każdy wie, kim była
Dodaj do wody i polej włosy. Ta płukanka wygładzi puszące się pasma
Dodaj do wody i polej włosy. Ta płukanka wygładzi puszące się pasma
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ 👀