Trwa ładowanie...

Airbrush - wszystko, co warto wiedzieć o makijażu natryskowym

Airbrush jest nazywany również makijażem natryskowym lub makijażem silikonowym. Za Oceanem profesjonalny airbrush robią sobie gwiazdy Hollywood. W Polsce ta metoda również się rozwija. Na czym polega airbrush? Czy wszyscy mogą wykonywać profesjonalny makijaż silikonowy? Ile kosztuje? Odkrywamy przed wami tajniki popularnego makijażu gwiazd.
Share
Airbrush utrzymuje się na twarzy do 12 godzin
Airbrush utrzymuje się na twarzy do 12 godzinŹródło: 123RF
d2c2z4d

Airbrush — na czym polega?

Airbrush to uznana na świecie metoda makijażu silikonowego, który wykonuje się specjalnym urządzeniem — aerografem. Aeorograf jest to metalowy pistolet wyglądem przypominający pistolet używany podczas zdobienia paznokci metodą natryskową.

Kosmetyki nie są nakładane przez kosmetyczkę palcami, gąbeczkami oraz pędzlami. Twarz spryskuje się kosmetykami, nanosząc je dokładnie na twarz przy użyciu szablonów (stencils), które pomagają zrobić idealny makijaż brwi, oczu i rzęs.

d2c2z4d

Postać płynna kosmetyków wysycha po zetknięciu ze skórą. Make-up artist airbrush robi się przy zamkniętych oczach. Oddech też musi być wstrzymany, tak aby substancje nie dostały się do dróg oddechowych. Podkłady mają silikon, które je wiąże, dlatego airbrush wytrzymuje przez całą noc. Mogą być również wiązane za pomocą wody.

Natomiast bazą barwników stosowanych do robienia makijażu oka jest woda lub alkohol. W niektórych przypadkach przed przystąpieniem do nakładania kosmetyków należy zastosować korektor, który pokryje blizny i zmiany trądzikowe.

Korektory, podkłady i fluidy to tylko niektóre kosmetyki dostępne na WP radarOkazji.

Poszczególne etapy wykonania makijażu natryskowego są identyczne jak w makijażu tradycyjnym. Różnica polega jednak na wykorzystaniu pistoletu, który jest ustawiany pod odpowiednim kątem umożliwiającym zrobienie idealnego make-upu.

d2c2z4d

Aerografy wykorzystywane są w solarium oraz w lakiernictwie, dlatego osoby, które miały do czynienia z tymi dziedzinami, że płyny są umieszczane w specjalnej dyszy. Pociągając za spust, uruchamiamy pistolet, którym twarz jest opryskiwana. Poza wykonaniem makijażu wizażyści opryskują również szyję i dekolt, tak aby efekt wyglądał naturalnie.

Airbrush — wady i zalety

Airbrush to bezpieczna metoda wykonania makijażu coraz chętniej pożądana przez kobiety na całym świecie, ponieważ zapewnia idealny trwały efekt utrzymujący się na skórze przez wiele godzin. Idealnego efektu nie da się osiągnąć, wykonując tradycyjny makijaż.

Airbrush uznawany jest również za bardziej higieniczny, gdyż nie korzysta się z klasycznych narzędzi takich jak pędzle czy gąbeczki. Makijaż silikonowy robi się w salonie kosmetycznym o wiele mniej czasu niż tradycyjny make-up. Poza tym potrzeba niewiele barwników, by stworzyć niepowtarzalny look.

d2c2z4d

Makijaż silikonowy może zrobić każdy, jednak pojedyncze elementy zestawu są drogie.

Istnieją również przeciwwskazania do zrobienia makijażu silikonowego. Choroby oczu, głębokie zmarszczki oraz uczulenie na składniki uniemożliwiają wykonanie makijażu natryskowego.

Airbrush — cena

Cena makijażu silikonowego waha się od 150 do 300 złotych. Ten koszt jednak niewiele różni się od ceny makijażu tradycyjnego, a efekt jest naprawdę spektakularny.

Zazwyczaj makijaż natryskowy wykonują panny młode, ponieważ makijaż silikonowy wytrzymuje 8-12 godzin.

d2c2z4d

Podziel się opinią

Share
d2c2z4d
d2c2z4d