Blisko ludziAleksandra Kisio ma powody do zmartwień. Nowotwór dotknął osoby z jej bliskiego otoczenia

Aleksandra Kisio ma powody do zmartwień. Nowotwór dotknął osoby z jej bliskiego otoczenia

Aleksandra Kisio o diagnostyce.
Aleksandra Kisio o diagnostyce.
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
28.09.2021 18:13

Aleksandra Kisio wyznała, że trzy osoby z jej bliskiego otoczenia otrzymały druzgocącą diagnozę. Podzieliła się z fanami tym faktem, aby zachęcić, przede wszystkim kobiety, do regularnych badań profilaktycznych raka piersi.

Aleksandra Kisio to znana i lubiana aktorka. Popularność przyniosły jej role w serialach telewizyjnych "Pierwsza miłość", "Plebania", "Samo życie", "Brzydula" i "Prosto w serce". Artystka angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne. Teraz stara się zachęcić Polki do regularnych badań wykrywających na wczesnym etapie raka piersi. Pani Aleksandra jest ambasadorką kampanii "Dotykam=Wygrywam".

Rak wśród bliskich

Aleksandra Kisio w rozmowie z portalem Jastrząb Post wyznała, że samo słowo rak ją paraliżuje. Boi się zachorować, więc stara się regularnie badać. Choć wie, że dziś diagnostyka i leczenie jest na wysokim poziomie, mimo wszystko myśl o raku przyprawia ją o dreszcze. Aktorka dodała również, że niedawno dotarły do niej smutne wiadomości od osób z jej kręgu znajomych.

- Dwa tygodnie temu miałam taką sytuację, że dowiedziałam się, iż 3 osoby z mojego bliskiego otoczenia mają raka. I byłam przerażona tym, że jednak cały czas jest to ogromny problem. Dlatego badajmy się, rób to co miesiąc, co pół roku, co rok chodźmy do lekarza i mówmy o tym – powiedziała Kisio.

Akcja "Dotykam=Wygrywam"

Celem kampanii "Dotykam=Wygrywam" jest promocja zdrowia piersi poprzez regularne ich samobadanie i noszenie dobrze dobranego biustonosza. 

W promowanie działań zaangażowali się m.in. Beata Sadowska, Daria Widawska, Ela Romanowska, Aleksandra Kisio, Anna Iberszer, Karolina Szostak, Kinga Zawodnik, Anna Gzyra, Anna Męczyńska, Daniel Józek - Qczaj, Paulina Koziejowska, Lidia Kalita, Anna Karwan, Natalia Przybysz, Justyna Szyc-Nagłowska czy Paulina Smaszcz.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta