GwiazdyAndrzej Nejman był gwiazdą "Złotopolskich". Nagle zniknął z telewizji

Andrzej Nejman był gwiazdą "Złotopolskich". Nagle zniknął z telewizji

Andrzej Nejman był gwiazdą "Złotopolskich"
Andrzej Nejman był gwiazdą "Złotopolskich"
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

02.03.2022 15:56, aktual.: 02.03.2022 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zagrał w "Złotopolskich", "13 posterunku" czy "Poranku Kojota". Zdobył serca wielu kobiet, które zachwycały się zarówno jego talentem, jak i wyglądem. Andrzej Nejman jakiś czas temu zniknął z telewizyjnych ekranów. Poświęcił się innym zajęciom, które sprawiają mu przyjemność. Czym zajmuje się teraz?

Od 1997 do 2008 roku Andrzej Nejman wcielał się w rolę Waldka Złotopolskiego w serialu "Złotopolscy", dzięki której zdobył ogromną rozpoznawalność i sławę. W międzyczasie wystąpił także w "13 posterunku", kultowym "Poranku Kojota", "Kasi i Tomku" czy "Prawie Agaty". Prawdą jest jednak, że kolejne role były jedynie epizodyczne. Aktor zaczął poświęcać się innym zajęciom, które dziś kontynuuje z ogromną pasją.

Andrzej Nejman był gwiazdą "Złotopolskich"

Ostatnią rolą, jaką zagrał, była rola Wieczorka w filmie "Żeby nie było śladów" z 2021 roku. Od prawie 12 lat skupia się przede wszystkim na działalności w teatrze. W lipcu 2010 roku Andrzej Nejman został dyrektorem warszawskiego Teatru Kwadrat. Trzy lata później zadebiutował tam także jako reżyser. Do tej pory wyreżyserował cztery sztuki.

Dlaczego przestał pojawiać się na telewizyjnym ekranie?

- Reżyserowanie i bycie dyrektorem zawsze zabiera czas aktorstwu, ale ja nie jestem jakimś wybitnym aktorem, który musi tylko grać i grać, bo polska czy europejska kultura na tym straci. Jeśli ktoś chce mnie zatrudnić w charakterze aktora, bardzo się polecam. Choć jeśli nie będę grał dwa, trzy miesiące, a nawet pół roku, to czy świat na tym straci? Staram się robić różne rzeczy: prowadzę teatr miejski, tłumaczę sztuki, gram, ale nic na siłę - wyjaśnił w niedawnej rozmowie z Faktem.

Andrzej Nejman dziś
Andrzej Nejman dziś © AKPA | AKPA

Andrzej Nejman prywatnie

Oprócz angażu w branżę filmowo-teatralną, Andrzej Nejman nie zapomina o swojej najważniejszej roli - męża i ojca. Aktor od wielu lat jest żonaty z Małgorzatą Nejman, z którą wychowuje dwójkę dzieci - syna Jakuba i córkę Martę. Para bardzo rzadko pojawia się razem na imprezach branżowych. Oboje chronią prywatności swojej rodziny i unikają zainteresowania mediów.

Andrzej Nejman z żoną Małgorzatą
Andrzej Nejman z żoną Małgorzatą © AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także