GwiazdyNiegdyś była wielką gwiazdą "M jak miłość". Co dziś słychać u Joanny Jeżewskiej?

Niegdyś była wielką gwiazdą "M jak miłość". Co dziś słychać u Joanny Jeżewskiej?

Co słychać u Joanna Jeżewskiej?
Co słychać u Joanna Jeżewskiej?
Źródło zdjęć: © AKPA

01.03.2022 15:37, aktual.: 04.03.2022 07:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedyś znali ją wszyscy. Była przecież gwiazdą najpopularniejszych polskich seriali. I choć miała swoje pięć minut sławy, Joanna Jeżewska wcale nie tęskni za ogromnym zainteresowaniem widzów. Aktorka zawsze skupia się na chwili obecnej. Jak więc jej życie wygląda dziś?

Wielu wydaje się, że każdy artysta marzy o wielkiej sławie. Joanna Jeżowska jest jednak przykładem na to, że nie musi to być regułą. Dla aktorki najważniejsze jest, by poprzez pracę zapewnić sobie godne życie i nieustanny rozwój.

Gwiazda telewizji

- Wychodząc ze szkoły aktorskiej, człowiek jest cały "naładowany". Wyobraża sobie, ile w przyszłości da z siebie widzom.... Ale wszystko zależy do tego, w jakiej roli zostanie w końcu obsadzony. Bo jeżeli zagra np. w jednym odcinku serialu taksówkarza czy sekretarkę, to raczej nie będzie tam miał dużo do powiedzenia. Ja przeszłam już przez pewną ilość takich epizodów i wiem - choć to może banał - że wcale nie żyje się po to, żeby pracować. Jest na odwrót: to pracuje się po to, aby normalnie żyć. I aktorstwo to zawód, jak każdy inny - aktorka mówiła przed laty w rozmowie z Małgorzatą Karnaszewską.

Jeżewska dała się poznać szerszej publiczności dzięki rolom w serialach "M jak miłość" i "Samo życie". Była również gwiazdą "Rozmów w tłoku" w programie "Szymon Majewski Show". Artystka brawurowo odtwarzała w nim różne znane postaci ze świata show-biznesu. Wystąpiła m.in. jako Monika Olejnik, Elżbieta Jaworowicz czy Jolanta Kwaśniewska, której imitacja szczególnie przypadła do gustu fanom Jeżewskiej.

Joanna Jeżewska obecnie

I choć pracę na kultowych planach 56-letnia aktorka wspomina bardzo dobrze, to nie pozwala sobie na nadmierne sentymenty. Jak regularnie podkreśla, skupia się na aktualnych projektach, których nadal ma przecież sporo.

- Pracuję na tak wielu polach, że we wszystkich się spełniam fantastycznie, jeśli tylko mam pracę. Bo to u mnie przecież i kabaret, i piosenka, i teatr, dramat i komedie, i film. Mam wrażenie, że jestem elastyczna i chciałabym, żeby tak zostało. Żadnej pracy się nie boję, ale to powiem panu, że to też trochę chroni przez tzw. szufladką. Prawda? Na szczęście życie mi tak wszystko fajnie ustawia, że nie muszę z niczego rezygnować - wyjaśnia w wywiadzie dla "Faktu".

Joanna Jeżewska obecnie
Joanna Jeżewska obecnie AKPA

Joanna Jeżewska nie ukrywa jednak, że o ile zawód aktora bywa niezwykle trudny i nieprzewidywalny, to w jej życiu prywatnym panuje równowaga i spokój, który artystka zawdzięcza ukochanemu partnerowi.

- Mam kochanego męża, który zna i stara się zrozumieć blaski i cienie mojego zawodu. Oczywiście, różnie bywa. Teoretycznie widziały gały, co brały, tak? Jeśli się żeni z aktorką, trzeba wiedzieć, z czym to się wiąże. Praktyka bywa jednak trudniejsza. Teraz dużo pracuję, a mojej rodzinie ciężko zrozumieć, że nie ma mnie pięć, sześć weekendów z rzędu w domu, w sytuacji, gdy oni są zajęci w tygodniu, a w sobotę i niedzielę możemy być razem" - aktorka podsumowuje w rozmowie z echodnia.eu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także