Trwa ładowanie...

Anja Antonowicz na dobre zniknęła z polskich mediów. Co słychać u aktorki?

Choć Anja Antonowicz pojawiła się w kilku polskich produkcjach, które zapewniły jej znaczną popularność w kraju, zdecydowała się wiele lat temu wyjechać do Niemiec. Tam doceniono jej urodę i talent, bo grywa w wielu poważnych filmach i serialach. Antonowicz nie ukrywa jednak, że chciałaby jeszcze pokazać się na polskich ekranach.

Share
Anja Antonowicz zniknęła z polskiego show-biznesu.
Anja Antonowicz zniknęła z polskiego show-biznesu.Źródło: East News
d1zgsx7

Anja Antonowicz zyskała spory rozgłos po filmie "Jeszcze raz" z 2008 roku, gdzie zagrała u boku Danuty Stenki, Jerzego Frycza i Przemysława Cypryańskiego. Potem na jakiś czas całkiem zniknęła z show-biznesu, ale jak się okazuje prawdziwą karierę rozwinęła za niemiecką granicą.

"Zachodnia" kariera aktorki

Anja Antonowicz urodziła się 22 grudnia 1981 roku we Włocławku, ale dzieciństwo i wczesną młodość przeżyła w Toruniu. Od wczesnych lat chodziła na kółko recytatorskie, które mocno ją zafascynowało. Po raz pierwszy widzowie mogli zobaczyć młodą aktorkę w serialu "Na dobre i na złe" w 2002 roku, gdy wcieliła się w postać Rudej. Później zagrała także w "Pensjonacie pod Różą".

d1zgsx7

Od 2005 roku Antonowicz mieszka w Niemczech, gdzie cały czas pracowała i pracuje jako aktorka. Pojawiła się tam w produkcjach takich jak: "Bella Block", "Lindenstrasse" czy "Nightwatching". Z kolei w 2008 roku w Polsce zagrała w filmie "Jeszcze raz", który uznano za przepustkę do dalszej kariery w kraju. Jednak po latach Antonowicz wyznała, że była odrzucana na castingach z powodu swojej urody.

"Zaczęłam odpadać z kolejnych castingów, bo w Polsce jest zapotrzebowanie na aktorkę typu modelka. Nie jestem typem modelki. Nie jestem też jakimś mopsem, ale miałam wrażenie, że pasuję tylko na mopsy. Proszę zauważyć, że ledwo się ktoś u nas pokaże na wizji, zaraz aktor. W serialu zagra i już gwiazda" - powiedziała aktorka.

Od 2015 roku Anja gra w niemieckim serialu kryminalnym "Tatort", który niewątpliwie przyniósł jej olbrzymią popularność. Aktorka pojawia się także w amerykańskich produkcjach, gdzie wciela się w Niemki – wiele lat pracowała nad udoskonaleniem swojego akcentu. Mimo wspaniałej kariery w Niemczech, Antonowicz nie ukrywa, że bardzo chce zagrać jeszcze w polskim filmie.

"Bardzo bym chciała zagrać w Polsce. Chciałabym się z tym zmierzyć, dlatego, że przez 15 lat nie grałam. Przez to, że język polski jest językiem, którym codziennie się porozumiewam z moją rodziną, moim synem, to zdałam sobie sprawę, że też inaczej mówię po polsku. Inaczej człowiek myśli w języku ojczystym" - stwierdziła.

Prywatnie Anja Antonowicz jest żoną dyplomaty Roberta Galauskiego, z którym doczekała się syna Juliana. Małżeństwo dzieli swoje życie pomiędzy Niemcami a Belgią. Na razie aktorka nie planuje powrotu do Polski na stałe.

d1zgsx7

Daj się odmienić, odcinek 4

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1zgsx7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zgsx7
d1zgsx7