Blisko ludziAukcja na rzecz Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Niedawno przeprowadził się tam Jerzy Połomski

Aukcja na rzecz Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Niedawno przeprowadził się tam Jerzy Połomski

Jerzy Połomski
Jerzy Połomski
Źródło zdjęć: © East News | VIPHOTO
02.09.2021 11:51

Już od 9 lat Bogusława Skwarna wraz z Agnieszką Dagmarą Michalczyk organizują aukcje charytatywne na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Pamiętajmy o ogrodach".

Dom Artystów Weteranów w Skolimowie to miejsce, gdzie przebywają polscy artyści w podeszłym wieku, często osamotnieni i schorowani. W ośrodku mieszkali między innymi Irena Santor, Wiesław Ochman, Franciszek Pieczka oraz Zofia Kucówna. W ostatnim czasie przeprowadził się tam również Jerzy Połomski. Na szczęście są osoby, które robią wiele, by poprawić warunki, w których mieszkają artyści weterani.

IX aukcja dla Domu Artysty Weterana 

W celu wsparcia finansowego placówki w Skolimowie, Bogusława Skwarna oraz Agnieszka Dagmara Michalczyk podjęły się jak co roku zorganizowania aukcji charytatywnej. Dziewiąta edycja akcji zatytułowana została "Pamiętajcie o ogrodach". Hasło ma bezpośredni związek z celem, na które będą zbierane pieniądze. 

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na ogród 

Od momentu wybuchu koronawirusa ogród znajdujący się przy pensjonacie w Skolimowie stał się dla jego mieszkańców całym światem. Było to jedyne miejsce, do którego mogli wychodzić artyści weterani i spędzać czas. W związku z sytuacją pandemiczną, która już wkrótce może się ponownie zaognić, organizatorzy aukcji chcą zebrać pieniądze na lepsze dostosowanie ogrodu do potrzeb osób starszych. Chodzi między innymi o budowę podjazdu dla wózków do altany na wzniesieniu. 

Ogród przy Domu Artystów Weteranów w Skolimowie
Ogród przy Domu Artystów Weteranów w Skolimowie© Facebook.com

"Pamiętajcie o ogrodach" to również temat przewodni obiektów wystawionych na aukcję. Wśród nich znajdą się przede wszystkim obrazy, ale również rośliny ogrodowe, kosze, donice czy wianki. Wydarzenie odbędzie się już 4 września w godzinach 12-16 się w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl