Trwa ładowanie...

Babciny trik na czyszczenie kuchenki gazowej. Działa za każdym razem

Czyszczenie kuchenki gazowej może czasem przysparzać wielu problemów, zwłaszcza jeśli plamy są tłuste i zaschnięte. Bywa, że nawet najlepsze sklepowe detergenty nie działają na nie odpowiednio. Na szczęście istnieją skuteczne domowe sposoby na czyszczenie kuchenki.

Share
Czyszczenie kuchenki gazowej domowymi sposobami jest bardzo prosteCzyszczenie kuchenki gazowej domowymi sposobami jest bardzo prosteŹródło: Getty Images, fot: Goroda
d40gfzc

Czyszczenie kuchenki gazowej to ważna czynność, o której nie powinniśmy zapominać. Jeśli nie sprzątamy na bieżąco przypalonych resztek jedzenia, plam tłuszczu czy innego brudu, który pozostał po gotowaniu, możemy mieć problem z późniejszym doczyszczeniem kuchenki, zarówno palników jak i rusztów, kiedy plamy zaschną. Najlepiej więc sprzątać po każdym gotowaniu.

Co jeśli jednak detergenty ze sklepu okazują się nieskuteczne lub jeśli chcemy sprzątać bardziej ekologicznie? Istnieją proste i tanie domowe sposoby na czyszczenie kuchenki gazowej.

Czyszczenie kuchenki sodą. Niezawodny babciny trik

Babcinym sposobem na wyczyszczenie kuchenki jest skorzystanie z sody oczyszczonej, która ma świetne właściwości czyszczące. Wystarczy połączyć ją z ciepłą wodą, aby powstała gęsta pasta. Pozostaw ją na zabrudzeniach na kuchence, a po kilkudziesięciu minutach zetrzyj gąbką i wytrzyj do sucha. Jeśli jest to konieczne - powtórz. Ten sposób nie nadaje się jednak do kuchenek ze stali szlachetnej.

d40gfzc

Sodą skutecznie wyczyścisz także stelaże, które szczególnie trudno doczyścić. Wszystko dlatego, że najczęściej są one pokryte gromadzonym od dłuższego czasu tłuszczem. Wystarczy zanurzyć je we wrzącej wodzie z sodą na około pół godziny, a następnie wyciągnąć i wyszorować.

Czyszczenie kuchenki octem. Ten sposób jest równie skuteczny

Jeśli obawiamy się czyścić naszą kuchenkę sodą, możemy również skorzystać z właściwości octu i przygotować czyszczący roztwór. Wystarczy wymieszać ocet z gorącą wodą w proporcjach 1:1 i wlać do pojemnika z atomizerem, a następnie spryskać zabrudzoną powierzchnię. Możemy także po prostu wyszorować kuchenkę gąbką namoczoną w roztworze. Pozostawiamy na kilkanaście minut, a następnie czyścimy powierzchnię kuchenki gąbką i ręcznikiem papierowym.

Czyszczenie rusztu octem również jest bardzo proste. Tutaj również wystarczy nanieść czyszczący roztwór na stelaż i pozostawić na kilkanaście minut, a następnie wytrzeć gąbką.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Partnerka Żory Korolyova wspomina upominki od ukochanego

d40gfzc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40gfzc
d40gfzc