Blisko ludziBarbara Kurdej-Szatan o projekcie "Zatrzymaj aborcję". Jest oburzona tym, co dzieje się w Polsce

Barbara Kurdej-Szatan o projekcie "Zatrzymaj aborcję". Jest oburzona tym, co dzieje się w Polsce

Barbara Kurdej-Szatan o projekcie "Zatrzymaj aborcję". Jest oburzona tym, co dzieje się w Polsce
Źródło zdjęć: © ONS.pl

14.04.2020 19:55, aktual.: 14.04.2020 20:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Barbara Kurdej-Szatan wspiera strajk kobiet. Napisała, co myśli o ponownym rozpatrywaniu projektu ustawy o całkowitym zakazie aborcji.

15 kwietnia odbędzie się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego "Zatrzymaj aborcję" dotyczącego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Barbara Kurdej-Szatan opublikowała mocny wpis na swoim profilu na Instagramie, w którym poparła Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Barbara Kurdej-Szatan o strajku kobiet

Barbara Kurdej-Szatan zwróciła uwagę na to, że pandemia koronawirusa jest wykorzystywana do ponownego rozpatrzenia projektu o całkowitym zakazie aborcji. Oburzona aktorka podkreśla, że w zaistniałej sytuacji nikt nie może wyjść z domu, by protestować na ulicy, co miałoby miejsce w normalnych warunkach.

"Walczymy o to, abyśmy nie musiały i abyście wy nie musiały w przyszłości rodzić dzieci z wrodzonymi ciężkimi wadami, skazanymi na szybką i potwornie męczącą – i dla dziecka, i dla kobiety – śmierć. Aby kobiety nie musiały rodzić dzieci z gwałtu i całe życie przypominać sobie o tym i jednocześnie przekazywać geny zwyrodnialca dalej w kolejne pokolenia. Aby nie musiały rodzić w momencie zagrożenia własnego życia i tkwić w przerażeniu, że zaraz umrą" – napisała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (111)
Zobacz także