Trwa ładowanie...
d4jj2th

Barcelona. Medycy zabrali na plażę pacjenta zakażonego COVID-19. Karolina Korwin Piotrowska zabrała głos

Piękny gest medyków z Hospital del Mar. Zabrali pacjenta zakażonego koronawirusem na plażę, by choć na chwilę zapomniał o chorobie. Fotoreporter udokumentował to zdarzenie, a Karolina Korwin Piotrowska dodała kilka słów od siebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpańscy medycy z pacjentem zakażonym COVID-19
Hiszpańscy medycy z pacjentem zakażonym COVID-19 (Getty Images)
d4jj2th

Hiszpania jest jednym z krajów najmocniej dotkniętych skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotąd zaraziło się nim 240 tysięcy osób, ok. 27 tysięcy zmarło. Od kilku tygodni sytuacja poprawia się. W ciągu ostatnich siedmiu dni zanotowano 43 zgony.

Rząd pomału zaczyna łagodzić restrykcyjne blokady. Wykorzystali to hiszpańscy medycy, którzy zadbali zarówno o życie pacjenta, jak i jego stan psychiczny. Mężczyzna ostatni raz na zewnątrz był 14 kwietnia. Bohaterowie pierwszego frontu ponownie stanęli na wysokości zadania.

d4jj2th
Getty Images
Getty Images

Karolina Korwin Piotrowska o sytuacji w Barcelonie

"Pacjenci szpitala w Barcelonie, chorzy na Covid, są wywożeni, choć na chwilę, kiedy lekarze w końcu pozwolą, na świeże powietrze, na słońce, na plażę - daleko nie mają, trzeba przejechać ulicę.Pacjent na zdjęciu jest po raz pierwszy na zewnątrz od 14 kwietnia. Ludzie są dobrzy" - napisała dziennikarka w mediach społecznościowych.

Internautów poruszył ten post. Ochoczo zaczęli go komentować. "Takie zachowania przywracają wiarę w ludzi. Zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń", "Tyle możemy dla siebie nawzajem zrobić" - czytamy.

d4jj2th

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jj2th

Podziel się opinią

Share

d4jj2th

d4jj2th