Blisko ludziBiałe skarpetki będą jak nowe. Wystarczy jeden prosty trik

Białe skarpetki będą jak nowe. Wystarczy jeden prosty trik

Jak doprać białe skarpetki?
Jak doprać białe skarpetki?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
20.10.2022 14:40, aktualizacja: 20.10.2022 18:42

Ile razy próbowaliście doprać białe skarpetki, jednak z marnym rezultatem? Spokojnie, znaleźliśmy prosty sposób, dzięki któremu wasze skarpetki będą wyglądały jak nowe. Wystarczy, że użyjecie do prania dwóch produktów.

Białe skarpetki. Rzecz, którą posiada w szafie każdy z nas, bo pasują zarówno do sportowych, jak i codziennych (a nawet i wieczorowych) stylizacji. Są jednymi z najczęściej wybieranych produktów w sklepach. Niestety często szybko tracą swój blask. Co zrobić, by pozostały białe jak najdłużej? Istnieje jeden prosty sposób.

Jak doprać białe skarpetki?

Choć nie wiemy, jakich sposobów już próbowaliście, ten jest niezastąpiony. Aby skutecznie doprać skarpetki, które pierwotnie były białe, a obecnie są pożółkłe lub zszarzałe, wystarczy, że użyjecie triku stosowanego przez nasze babcie.

Czego więc niegdyś używano do wybielania skarpetek? Sody oczyszczonej, która w połączeniu z wodą tworzy najlepszy produkt do czyszczenia. Wystarczy, że wsypiecie łyżkę sody oczyszczonej do miski i dolejecie odrobinę wody. Powstałą pastę należy wetrzeć dokładnie tam, gdzie skarpetki są najbrudniejsze. Po kilku minutach włóżcie je do wody i pozostawcie na kilka godzin. Następnie wrzućcie do pralki i wypierzcie. Voila, i gotowe!

Tym sposobem wybielisz białe skarpetki

Jeżeli nie posiadacie jednak w domu sody oczyszczonej, możecie wypróbować równie dobrego sposobu z wodą utlenioną. Wystarczy, że dodacie do pralki jedną łyżeczkę wody utlenionej (jedna łyżeczka na ok. trzy litry wody) i wypierzecie białe skarpetki właśnie w takiej miksturze. Ten trik jest świetny nie tylko na pozbycie się żółtego czy szarego koloru z materiału, ale także na drobne plamy na skarpetkach, np. od krwi bądź trawy.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta