Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
laserowe usuwanie blizn
18-05-2018 21:24

Blizny na twarzy - jak je usunąć? Poznaj najskuteczniejsze metody!

Blizny potrądzikowe, po oparzeniu czy urazach - często mogą różnić się wyglądem lub rozmiarami, ale z pewnością mają pewną cechę wspólną. Nikt z nas nie chce oglądać ich na swojej twarzy! Niestety, problem ten nie należy wcale do rzadkości.

Blizny na twarzy - jak je usunąć? Poznaj najskuteczniejsze metody!Źródło: Materiały prasowe
d2e216m
d2e216m

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje całkiem sporo sposobów na pozbycie się tego problemu. Jak skutecznie pozbyć się blizn na twarzy? Zapytaliśmy o to ekspertów Bieńkowscy Clinic.

Blizny na twarzy - najczęstsze rodzaje

W doborze leczenia blizn na twarzy znaczenie ma m.in. ich rodzaj. Chociaż wszystkie powstają w wyniku nieprawidłowego procesu gojenia po uszkodzeniu skóry w danym miejscu, często różnią się między sobą. Najczęściej wymieniamy:

blizny zanikowe - inaczej nazywane atroficznymi. W ich przypadku w tkance widoczne są wyraźne wgłębienia, najczęściej o okrągłym kształcie. Zwykle uwidaczniają się po przebytej ospie lub trądziku, a ich głębokość zależy od stopnia zaawansowania choroby.

d2e216m

blizny przerostowe - zgrubiałe, wynoszące się ponad powierzchnię skóry, nazywane również bliznami hipertroficznymi. Najczęściej powstają na skutek urazów mechanicznych, np. nacięć skóry, niekiedy też oparzeń.
W pierwszym przypadku mamy więc do czynienia z niedoborem nowo powstałej tkanki, w drugim z jej nadmiarem. Dlatego w leczeniu blizn atroficznych dobrym wyborem będą zabiegi oparte na zjawisku dermostymulacji. W przypadku blizn przerostowych najczęściej zaleca się ich wycięcie, jednak taki zabieg musi zostać odpowiednio dobrany przez profesjonalistów oraz właściwie wykonany, gdyż w przeciwnym wypadku taka procedura może wręcz pogorszyć stan skóry pacjenta.

Co na blizny - metody leczenia

W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszy się zastosowanie lasera na blizny. Z jego pomocą można pozbyć się różnych rodzajów tego typu zmian. Laser jest w stanie, zarówno precyzyjnie wyciąć nadmiar tkanki, jak i wywołać w skórze efekt regeneracji i pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu, a tym samym wygładzić cerę i zniwelować atroficzne blizny na twarzy. Do jednych z najskuteczniejszych tego typu urządzeń należy laser nowej generacji CUTERA® EnlightenTM triplex. Jego ogromną zaletą jest możliwość ustawienia każdego parametru z osobna - tłumaczą eksperci Bieńkowscy Clinic. Oznacza to, że rodzaj zabiegu wykonywanego u pacjenta dostosowywany jest precyzyjnie do problemu oraz indywidualnych uwarunkowań. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku blizn zanikowych, z użyciem soczewki MLA, która pozwala jednocześnie zwiększyć głębokość zabiegu, zmniejszając przy tym jego inwazyjność.

W przypadku blizn atroficznych bardzo dobre rezultaty można osiągnąć również dzięki zabiegowi lipotransferu, nazywanego też lipofillingiem. Polega na pobraniu od pacjenta komórek tłuszczowych metodą liposukcji, a następnie wszczepieniu ich w obrębie zmian zanikowych. Tak wprowadzona tkanka ulega ponownemu unaczynieniu, nie tylko wypełniając wgłębienia skóry, lecz także odżywiając ją. W celu uzyskania optymalnych rezultatów zabieg warto połączyć z iniekcjami osoczem bogatopłytkowym - wspomoże to procesy gojenia, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów u osób, u których funkcja ta jest utrudniona, np. palaczy.

W przypadku zarówno blizn przerostowych, jak i atroficznych zaleca się też m.in. terapię światłem LED. System TriWings®, polecany przez ekspertów Bieńkowscy Clinic, pozwala na stymulację procesów zachodzących w skórze na poziomie mitochondriów. Pobudzając metabolizm w tkance, m.in. stymulując fibroblasty do wytwarzania białek budujących skórę, a przy tym redukując stres oksydacyjny, widocznie poprawia jej kondycję. Zabieg jest wykonywany bez naruszenia ciągłości skóry, dzięki czemu jest bezpieczny i właściwie bezbolesny.

Chcesz pozbyć się uciążliwych blizn na twarzy? Umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic i zapomnij o tym przykrym problemie!

d2e216m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e216m