Trwa ładowanie...
dp2ws3t

Bottiglieria 1881 z gwiazdką Michelin. Prestiżowe wyróżnienie dla krakowskiej restauracji

Krakowska restauracja Bottiglieria 1881 właśnie otrzymała gwiazdkę Michelin. Jest to trzecia polska restauracja wyróżniona w najnowszym Czerwonym Przewodniku Michelin "Main Cities of Europe 2020".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W przewodniku Michelin znalazła się trzecia polska restauracja
W przewodniku Michelin znalazła się trzecia polska restauracja (Facebook)
dp2ws3t

Nowe zestawienie najlepszych restauracji ogłoszono 19 czerwca. W najnowszym Czerwonym Przewodniku Michelin znalazła się trzecia polska restauracja - krakowska Bottiglieria 1881.

W Bottiglierii 1881 utalentowany szef kuchni Przemysław Klima wykorzystuje najlepsze polskie produkty w swoich kreatywnych, nowoczesnych potrawach. Kameralne, stuletnie piwnice w sercu Kazimierza stanowią odpowiednie tło.

Prestiżowe wyróżnienie

Dotychczasowe Gwiazdki Michelin przyznane kilka lat temu warszawskim restauracjom Atelier Amaro i Senses zostały utrzymane. Ponadto w tym roku dwa lokale z Warszawy i Krakowa otrzymały wyróżnienie Bib Gourmand, które jest przyznawane za korzystny stosunek jakości potraw do ich ceny. Jednym z nich jest restauracja Szóstka z Warszawy, która specjalizuje się "talerzykach" do dzielenia się oraz Fiorentina z Krakowa, którą nagrodzono z nowoczesną interpretacją polskiej klasyki. Z pewnością te miejsca są warte odwiedzenia.

dp2ws3t

W przewodniku Michelin najlepsze polskie restauracje notowane są od 1997 roku. Wtedy dołączyły do listy restauracje z Warszawy, w 2008 roku przyszła kolej na krakowskie knajpy. Póki co, tylko te dwa polskie miasta reprezentowane są w przewodniku. Sam fakt umieszczenia restauracji na liście rekomendacji Michelin jest ogromnym zaszczytem i nobilitacją.

Tort naleśnikowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp2ws3t

Podziel się opinią

Share

dp2ws3t

dp2ws3t