Trwa ładowanie...
d4h26a8

Bożonarodzeniowa choinka. Sprawdzone sposoby pielęgnacji drzewka

Odpowiednie ustawienie, podlewanie, a nawet użyte lampki choinkowe. Wszystko to ma wpływ na żywotność świątecznego drzewka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warto zadbać o to, aby zakupione drzewko było świeże
Warto zadbać o to, aby zakupione drzewko było świeże (Forum)
d4h26a8

Żywa choinka to świetna ozdoba naszego domu. Jodła czy świerk pięknie pachnie i wprowadza w bożonarodzeniowy nastrój. Warto jednak zadbać o drzewko. Nieodpowiednio pielęgnowane szybko zacznie gubić igły i może nie doczekać nawet Sylwestra. Co zrobić, aby cieszyć się choinką jak najdłużej?

Najważniejsze to zakup odpowiedniego drzewka. Zwróćmy uwagę, aby było świeże i nie miało suchych, pozbawionych igieł gałązek. Po przyniesieniu choinki do domu, zadbajmy o właściwe miejsce. Zasada jest prosta – unikamy okolic kaloryfera czy kominka. W czasie Świąt warto zrezygnować również z intensywnego ogrzewania domu. Zmniejszenie o kilka stopni temperatury pozwoli drzewku przeżyć znacznie dłużej. Dużą rolę odgrywają również lampki choinkowe – wybierzmy te LED-owe. Emitują mniej ciepła, dzięki czemu nie ogrzewają dodatkowo rośliny.

Ważne jest również nawadnianie. Osoby, które zdecydują się na umieszczenie choinki w doniczce, muszą pamiętać o regularnym podlewaniu rośliny i niedopuszczeniu do tego, aby ziemia była sucha. Warto również zadbać o gałązki i co jakiś czas zraszać je spryskiwaczem. Pielęgnowane w ten sposób drzewko z pewnością przetrwa co najmniej do połowy stycznia.

d4h26a8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

d4h26a8

Podziel się opinią

Share

d4h26a8

d4h26a8