Gwiazdy"Brzydkie dzieci". Nowy trend na TikToku wywołuje skrajne emocje

"Brzydkie dzieci". Nowy trend na TikToku wywołuje skrajne emocje

Rodzice publikują zdjęcia dzieci
Rodzice publikują zdjęcia dzieci
Źródło zdjęć: © TikTok
oprac. KSA
02.08.2021 15:51

TikTok staje się coraz modniejszy nie tylko wśród nastolatków, ale również i dorosłych. Na popularnym portalu pojawił się nowy trend, w którym biorą udział rodzice. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że uczestnicy żartują z wyglądu własnych dzieci.

Dzisiaj prawdopodobnie ciężko byłoby wyobrazić sobie świat bez mediów społecznościowych, bo to właśnie dzięki Instagramowi czy TikTokowi wiele osób ma szanse zdobyć rozpoznawalność na taką skalę, która kiedyś była w zasięgu tylko największych gwiazd kina czy muzyki.

Tak wygląda rzeczywistość

Obecnie każdy może założyć sobie profil w mediach społecznościowych i publikować dowolne treści. Taka szansa sprawiła, że w sieci pojawiło się mnóstwo wyzwań. Ostatnio ogromną popularność na TikToku zdobyło wyzwanie "ugly babies", czyli "brzydkie dzidziusie".

Internauci publikują zdjęcia swoich dzieci tuż po urodzeniu i wprost przyznają, że wcale nie zachwycają się ich wyglądem, jak to bywa zazwyczaj.

Lucy Beahr z Arkansas nie ukrywa, że inaczej wyobrażała sobie swoje dziecko. Dziewczynka miała spuchnięty nos i nienaturalnie małe oczy.

"Pamiętam, jak patrzyłam na mojego męża, mówiąc: Cóż, przynajmniej jest zdrowa" - skomentowała Lucy w rozmowie z "Today parents". W ślad za Amerykanką poszli inni rodzice. Pod hasztagiem #uglybabies można znaleźć wiele zdjęć noworodków, które nie wyglądają jak dzieci z reklam telewizyjnych.

Wyzwanie oburzyło niektórych. "Jak możecie kpić z własnych dzieci?", "Ośmieszacie swoje dziecko" - czytamy w komentarzach.

Rodzice odpierają ataki i podkreślają, że chcieli w ten sposób uświadomić internautów, jak naprawdę wygląda człowiek tuż po urodzeniu. Niesymetryczna twarz jest czymś naturalnym i trzeba pamiętać, że później szybko się zmienia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta