Trwa ładowanie...

Była dyrektorka teatru krytycznie o Krzysztofie Krawczyku. "Ojciec polskiego disco-polo"

Śmierć Krzysztofa Krawczyka poruszyła światem artystów oraz jego fanami. Zupełnie inne zdanie o jego twórczości ma Ewa Wójciak, była dyrektorka Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu. Kobieta nie rozumie, dlaczego Polacy chcą upamiętniać Krzysztofa Krawczyka.
Share
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof KrawczykŹródło: AKPA, Fot: RM, Marek Szymanski / Forum
d3uld8d

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Informację o jego śmierci przekazał Andrzej Kosmala, manager i przyjaciel artysty. Wiadomość zaskoczyła i zasmuciła fanów Krawczyka. Jego muzyka jest lubiana zarówno przez starszych jak i młodszych Polaków.

Po śmierci muzyka internet zalała fala pożegnalnych wpisów i wspominek. Niektórzy porównywali Krawczyka do Elvisa Presley'a i wyliczali, jak wiele hitów wypuścił na rynek muzyczny.

Dosadny komentarz

Jednak nie wszyscy się z tym zgadzają. Ewa Wójciak, była dyrektor jednego z poznańskich teatrów oraz dwukrotna kandydatka do Parlamentu Europejskiego, stwierdziła, że Krawczyk być może był miłym człowiekiem, ale "to ojciec polskiego disco polo i artysta na usługach peerelowskiej władzy" - czytamy na jej profilu w mediach społecznościowych.

d3uld8d

Wójciak krytykuje pomysł organizowania specjalnych wydarzeń ku czci Krzysztofa Krawczyka. "Wszyscy chyba zwariowali. Ludzie! My mamy Gombrowicza" - dodała.

Post wywołał skrajne reakcje. Głos zabrał m.in. poznański polityk Jarosław Pucek, który zauważył hipokryzję w słowach Wójciak. Kobieta startowała do Parlamentu Europejskiego z listy Europy Plus.

"Liderami tego ruchu byli tak znani i niezłomni w PRLu jak Aleksander Kwaśniewski, Marek Siwiec, czy Robert Kwiatkowski. Wtedy jej komuna w życiorysach nie przeszkadzała. Biorąc to pod uwagę oraz okoliczności tego wpisu, trzeba uznać, że żenada to drugie imię rzeczonej artystki" - skomentował.

d3uld8d

To nie pierwsza sytuacja, gdy Ewa Wójciak pokusiła się o dosadną krytykę. Kilka lat temu oburzyła się wyborem Jorge Mario Bergoglio na papieża. "No i wybrali chu**, który donosił wojskowym na lewicujących księży" - napisała o Franciszku. Sprawa trafiła do prokuratury, ale została umorzona.

Ratowniczka medyczna chora na białaczkę. Olga Łakomska mówi co ją najpierw zaniepokoiło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uld8d

Podziel się opinią

Share
d3uld8d
d3uld8d