GwiazdyByła pogodynką TVP. Dzisiaj zachęca do wpłaty 1% podatku dla syna

Była pogodynką TVP. Dzisiaj zachęca do wpłaty 1% podatku dla syna

Marzena Sienkiewicz
Marzena Sienkiewicz
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KBŁ

19.02.2021 10:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzena Sienkiewicz wystosowała poruszający apel. Chodzi o jej synka Kubę, który cierpi na zespół Aspergera. Dawna gwiazda Telewizji Polskiej potrzebuje wsparcia finansowego, by jej dziecku żyło się lepiej. Jak donosi "Super Express" o przekazanie 1% podatku poprosiła w mediach społecznościowych.

45-latka była ulubienicą widzów TVP. Gwiazda ma dwoje dzieci - córkę Julię i syna Kubę. Wiele lat temu, kiedy zdawało się, że nie może być szczęśliwsza, dowiedziała się o chorobie synka.

Kiedy chłopiec się urodził, zrezygnowała z pracy na Woronicza. Okazało się, że Kuba, który dotąd rozwijał się normalnie, ma zespół Aspergera, czyli całościowe zaburzenie rozwoju mieszczące się w spektrum autyzmu.

Marzena Sienkiewicz – syn

Dawna gwiazda TVP znalazła się w trudnej sytuacji. Dlatego Sienkiewicz napisała taki post na Facebooku:

"Drodzy, Nasz synek Kubuś ma spektrum autyzmu - zespół Aspergera. Potrzebuje terapii, aby nauczyć się funkcjonować wśród innych dzieci, mieć przyjaciół, wykorzystać swoją ogromną mądrość w dobry sposób. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pamiętaniu o nas i przeznaczenie 1 proc. podatku dla Kubusia".

45-latka wskazała również działania fundacji Avalon, która pomaga takim dzieciom, jak jej synek.

Kuba jest oczkiem w głowie Sienkiewicz. Gdy dowiedziała się, że jest w ciąży, obawiała się poronienia. Tak bardzo chciała urodzić syna, że miesiącami nie wychodziła z łóżka. Dzisiaj też robi wszystko, by chłopczyk miał wszystko, na co zasługuje i mimo problemów, był szczęśliwy i nie cierpiał.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (222)
Zobacz także