Chce "uszczęśliwić" Rosjan. "Jak z Orwella"

Walentina Matwijenko zaproponowała stworzenie "ministerstwa szczęścia" w Rosji
Walentina Matwijenko zaproponowała stworzenie "ministerstwa szczęścia" w Rosji

07.11.2023 08:15, aktual.: 07.11.2023 09:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Walentina Matwijenko, przewodnicząca Rady Federacji Rosyjskiej, zaproponowała stworzenie w kraju "ministerstwa szczęścia" i wprowadzenie ustawy o "powszechnym szczęściu". Choć jej pomysł nie spotkał się z poparciem innych polityków, Matwijenko wierzy, że "przyjdzie na to czas".

Ministerstwo szczęścia w Rosji? Walentina Matwijenko, przewodnicząca Rady Federacji Rosyjskiej, chce iść śladem Kraju Kamczackiego, który - jak podają rosyjskie media - w 2020 roku stworzył właśnie taki resort. Choć ona sama twierdzi, że to świetny pomysł, przyznała, że na ten moment poparcie jej "nowoczesnego" konceptu jest niewielkie.

W Rosji powstanie "ministerstwo szczęścia"?

- Natychmiast, wprowadźmy ustawę o powszechnym szczęściu. Jak wiecie, marzę i nawet zaproponowałam, żebyśmy stworzyli w Rosji ministerstwo szczęścia - mówiła Walentina Matwijenko, cytowana przez portal Ukrainska Prawda.

W rozmowie z rosyjską agencją prasową TASS przewodnicząca miała wyjaśnić, że wspomniany resort szczęścia zajmowałoby się badaniem konsekwencji decyzji innych ministerstw, sprawdzając, czy sprawią one, że obywatele Rosji będą szczęśliwi.

- Idea jest taka, żeby zbudować szczęśliwe szkoły oraz zapewnić ludziom usługi, które doprowadzą do tego, że nasi obywatele będą czuli się szczęśliwi - powiedziała.

- Na ten moment grupa wspierająca ten pomysł jest niewielka, dołączcie się. Myślę, że przyjdzie czas, kiedy w Rosji stworzymy ministerstwo szczęścia - podsumowała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kim jest Walentina Matwijenko?

74-letnia Walentina Matwijenko od 21 września 2011 roku jest przewodniczącą Rady Federacji Rosyjskiej - sprawuje w Rosji trzeci najważniejszy urząd. Wcześniej, w latach 2003-2011, pełniła natomiast rolę gubernatora Petersburga.

W związku z kontrowersyjnymi wypowiedziami (m.in. o ukraińskich represjach i ofiarach wśród rosyjskojęzycznej mniejszości w Ukrainie), które nie miały potwierdzenia w faktach, w ramach retorsji za agresję Rosji przeciw Ukrainie 7 marca 2014 roku została objęta zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych oraz krajów Unii Europejskiej.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.