Trwa ładowanie...
d3jk696

Chcesz wyglądać młodziej? Wypróbuj jogę twarzy

Jej zwolennicy twierdzą, że odmładza o pięć lat, bez żadnych skutków ubocznych. Joga twarzy bije w krajach zachodnich rekordy popularności.
Share
Chcesz wyglądać młodziej? Wypróbuj jogę twarzy
Źródło: Dailymail.co.uk
d3jk696

W naturalny, nieskomplikowany sposób pozwala wygładzić zmarszczki i nadać skórze zdrowy blask. Jej zwolennicy twierdzą, że odmładza o pięć lat, bez żadnych skutków ubocznych. Joga twarzy bije w krajach zachodnich rekordy popularności. To zestaw kilkunastu pozycji, których regularne praktykowanie przynosi ponoć lepsze rezultaty niż botoks i inne zabiegi usuwające linie starości.

W jodze twarzy palce u dłoni wykorzystuje się tak, jak ciężarki podczas treningu, uaktywniając za ich pomocą 57 maleńkich mięśni. Specjalne ruchy pozwalają ujędrnić mięśnie i napiąć skórę. Wspomagają też produkcję kolagenu, dbającego o jej elastyczność. Julia Anastasiou, jedna z czołowych instruktorek jogi twarzy w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że ta metoda dbania o wygląd staje się tak popularna głównie dlatego, że – w przeciwieństwie do innych zabiegów odmładzających – nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. - Joga twarzy doda ci pewności siebie, ale nie sprawi, że będziesz wyglądała nienaturalnie – mówi.

Są także dodatkowe korzyści z wykonywania tych kilku ćwiczeń. Pomagają się pozbyć bólu głowy i przynoszą ulgę zmęczonym oczom. Krążą pogłoski, że właśnie jogi twarzy jako narzędzia walki z oznakami starzenia się używają takie gwiazdy jak Jennifer Aniston czy Gwyneth Paltrow.

d3jk696

W Anglii są prowadzone specjalne zajęcia, podczas których za około 65 funtów panie mogą nauczyć się prawidłowo wykonywać wszystkie pozycje. Z powodzeniem można jednak spróbować w domu, przed lustrem.

(fot. Dailymail.co.uk)

20-minutowy program ćwiczeń, powtarzany sześć razy w tygodniu, może przynieść niesamowite efekty. Trenerki jogi twarzy twierdzą, że pierwsze pozytywne zmiany widać już po siedmiu dniach. Kilka różnych pozycji może być wykonywanych podczas jednej sesji albo w odstępach, w trakcie całego dnia.

* Sowa*

d3jk696

Ułóż palec wskazujący i kciuk obu rąk w literę C i otocz nimi oczy. Otwórz je szeroko, jednocześnie rozluźniając czoło. Powtórz trzy razy, a następnie przytrzymaj przez dziesięć sekund.

Litera V

Z palca wskazującego i środkowego utwórz literę V i przyłóż je do wewnętrznej i zewnętrznej strony każdej z brwi, robiąc w tym samym czasie mocnego zeza. Rozluźnij się i powtórz sześć razy. Na koniec mocno zaciśnij oczy i trzymaj zamknięte przez dziesięć sekund.

(fot. Dailymail.co.uk)

* Krążenia wokół oczu*

d3jk696

Przyłóż palec serdeczny do zewnętrznej krawędzi brwi. Opukuj delikatnie obszar wokół oczu, od łuku brwiowego w dół. Powtórz, wykonując ruchy w przeciwną stronę. Następnie, również palcem serdecznym, pogładź skórę pod oczami od nosa w bok. Powtórz cztery razy.

Ryba rozdymka

Nabierz powietrza w policzki i ściągnij usta tak mocno, jak możesz. Delikatnie oklepuj rękoma policzki przez 30 sekund.

Żyrafa

d3jk696

Gładząc palcami dłoni skórę szyi od dołu ku górze, odchyl głowę do tyłu, a następnie ją spuść. Powtórz dwa razy. Wysuń dolną wargę, połóż palce na obojczykach i unieś brodę, starając się równocześnie opuścić kąciki ust. Wytrzymaj w tej pozycji, biorąc cztery głębokie wdechy.

Policzki chomika

Nabierz powietrza i zaciśnij usta. Przenoś je z jednego policzka do drugiego przez trzydzieści sekund.

Wzmacniacz szczęki

d3jk696

Delikatnie szczyp się wzdłuż linii szczęki, od dołu ku uszom. Następnie przyłóż kciuki obu rąk do dolnej krawędzi szczęki i przesuwaj w stronę uszu. Odrywaj palce, kiedy do nich dotrzesz. Powtórz trzy razy.

* Pocałunek nieba*

Odchyl głowę do tyłu i trzy razy pocałuj powietrze, mocno cmokając. Rozluźnij się, weź głęboki oddech i wypuść powietrze w taki sposób, jakbyś dawała buziaka komuś, kto znajduje się przed tobą. Powtórz jeszcze dwa razy.

Relaksacja

d3jk696

Delikatnie oklepuj koniuszkami palców całą twarz. Potem potrzyj dłonie tak, by zrobiły się ciepłe i przyłóż je do zamkniętych oczu. Weź kilka głębokich wdechów i rozluźnij wszystkie mięśnie twarzy.

Na podst. Dailymail.co.uk (ios/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Jak nasza skóra reaguje na cukier?*

* Jak wygląda idealna kobieca twarz?*

* Jak mieć boskie nogi w każdym wieku?*

* Oczyszczający suplement diety uwielbiany przez gwiazdy*

d3jk696

Podziel się opinią

Share
d3jk696
d3jk696