Trwa ładowanie...

Chroń swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV

Doskonale wiesz, że promienie ultrafioletowe mogą mieć niszczący wpływ na Twoją skórę. Ale czy masz świadomość tego, że promieniowanie UV może mieć taki sam wpływ na Twoje oczy?

Chroń swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVŹródło: materiały prasowe
d3csn4s
d3csn4s

Doskonale wiesz, że promienie ultrafioletowe mogą mieć niszczący wpływ na Twoją skórę. Ale czy masz świadomość tego, że promieniowanie UV może mieć taki sam wpływ na Twoje oczy?

Badania kliniczne udowodniły, że długotrwała ekspozycja na promienie UV bez właściwej ochrony może uszkodzić powierzchnię oka i jego wewnętrzne struktury, prowadząc do zaburzeń wzroku i chorób oczu związanych z wiekiem. Skutki są narastające i nieodwracalne – Twoje oczy, podobnie jak Twoja skóra „pamiętają” niszczący wpływ promieniowania UV.

d3csn4s

Promienie UV, chociaż niewidzialne, są obecne wszędzie

Twoje oczy są narażone na szkodliwe promieniowanie UV zawsze, gdy spędzasz czas na świeżym powietrzu. Nawet przy zachmurzonym niebie mamy wciąż do czynienia z ich negatywnym wpływem, ponieważ około 80% promieniowania UVA i UVB przedostaje się do atmosfery. Latem szczególnie groźne są promienie słoneczne odbite od piasku lub dużych powierzchni wody.

Ostatnie badania pokazują, że nasze oczy są bardziej narażone na ekspozycję szkodliwego promieniowania przed i po południu niż w samo południe, ponieważ wtedy słońce znajduje się w jednej linii z poziomem naszych oczu.

[ **

** ]( http://corto.www.wp.pl/as/56399artykul.html )

d3csn4s

Dwie warstwy ochronne są lepsze niż jedna

Przebywając na słońcu, należy zawsze nosić kapelusz lub czapkę z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Jeśli jednak Twoje okulary nie mają bocznych osłon, nie dają pełnego zabezpieczenia z powodu peryferyjnego światła docierającego z boku, które przenika do oka w skoncentrowanej formie. Dodatkową ochronę dla osób z wadą wzroku w tym przypadku mogą stanowić soczewki kontaktowe z filtrem UV. Pamiętaj, że nie wszystkie soczewki kontaktowe zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Przed wyjazdem na urlop sprawdź, czy soczewki, które nosisz zawierają filtr UV i na jakim poziomie chronią Twoje oczy.

ACUVUE® to jedyna marka soczewek kontaktowych, która posiada filtr UV we wszystkich swoich produktach, blokujący ponad 98% promieniowania UVB oraz ponad 85% UVA. Związek blokujący promieniowanie UV jest wbudowany w materiał soczewki – nie zużywa się ani nie ściera.

[ **

** ]( http://corto.www.wp.pl/as/56399artykul.html )

d3csn4s

Badania: Kwok LS, Daszynski DC, Kuznetsov VA, Pham T, Ho A, Coroneo MT. Peripheral light focusing as a potential mechanism for phakic dysphotopsia and lens phototoxicity. Opthalmic Physiol Opt 2004;24(2):119-29; Sasaki H. UV exposure to eyes greater in morning, late afternoon. Proc. 111th Ann. Meeting, Japanese Ophthalmologic Soc., Osaka, Japan, April, 2007; Dane firmy JJVC 2012. Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty. Transmisja promieniowania UV mierzona dla soczewki o mocy -1,00D. ACUVUE®, 1•DAY ACUVUE® TruEye®, ACUVUE® OASYS® i SEE WHAT COULD BE® są znakami zastrzeżonymi na rzecz spółek z grupy Johnson & Johnson. © Johnson & Johnson Poland Sp.
z o.o. 2013

d3csn4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3csn4s