Trwa ładowanie...

Ciekawe upięcia z krótkich włosów

Krótkie włosy to wygodny rodzaj fryzury dla kobiet praktycznych. Na co dzień można je lekko unieść i spryskać lakierem. Jeśli jednak szykuje się wielkie wyjście, warto pomyśleć o zgrabnym upięciu krótkich włosów. To bardzo proste!
Share
Krótkie włosy to świetny materiał do modelowania
Krótkie włosy to świetny materiał do modelowaniaŹródło: iStock.com, Fot: deniskomarov
d3km2vq

Krótkie włosy – komu pasują?

Krótkie włosyto idealna fryzura dla kobiet o twarzy w kształcie serduszka. Służy paniom, które mogą pochwalić się grubymi, gęstymi włosami lub po prostu podatnymi na układanie.

Krótkie włosy to bardzo wygodny i łatwy w pielęgnacji rodzaj cięcia. Pasować będzie przede wszystkim paniom o drobnej twarzy, choć niektóre rodzaje fryzur z krótkimi włosami sprzyjają również urodzie twarzy pociągłych i okrągłych. Taki rodzaj cięcia będzie idealny dla włosów grubych, gęstych i z tendencją do układania się bez zbędnego wysiłku. Jeśli tak nie jest, ułożenie odpowiedniej fryzury może zajmować każdego dnia rano jakiś czas i powodować niepotrzebną frustrację.

d3km2vq

Zaletą krótkich włosów jest jednak fakt, że są mniej podatne na zniszczenia. Dzieje się tak dlatego, że włosy nie plączą się i nie ocierają wzajemnie, choć dużo większe znaczenie ma konieczność częstej wizyty u fryzjera w celu podcinania i modelowania fryzury z krótkimi włosami. Z tym jednak wiąże się wada – włosy rosną szybko, a przez to tracą swój pierwotny kształt i wiele na atrakcyjności.

Fryzury ślubne na krótkie włosy z grzywką mogą być naturalne, romantyczne i odważne iStock.com
Fryzury ślubne na krótkie włosy z grzywką mogą być naturalne, romantyczne i odważneŹródło: iStock.com

Choć wydawać by się mogło, że upięcia z krótkich włosów to rzecz absolutnie niemożliwa – nic bardziej mylnego! Natapirowanie włosów, użycie wypełniacza czy wpięcie ozdób pozwoli na stworzenie niesamowitych upięć na krótkich włosach.

Eleganckie upięcia z krótkich włosów

Jak upiąć krótkie włosy? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które zdecydowały się na krótką fryzurę lub po prostu o takiej marzą. To właśnie bardzo często blokuje panie przed podjęciem zdecydowanych kroków ku krótkim włosom.

Fryzurami ślubnymi na krótkie włosy mogą być skromne upięcia iStock.com
Fryzurami ślubnymi na krótkie włosy mogą być skromne upięciaŹródło: iStock.com

Pomocą w ułożeniu upięcia z krótkich włosów może być ich natapirowanie albo pokręcenie na bardzo gęste loki. Dobrym sposobem będzie również użycie wypełniacza do koków, to jednak wymaga, aby włosy sięgały przynajmniej do połowy szyi.

d3km2vq

Warkoczyki w upięciach z krótkimi włosami

Krótkie włosy to wbrew pozorom świetny materiał do plecenia warkoczy. Co prawda nie uda się z nich stworzyć warkocza dobieranego czy koszyczka, ale dużo uroku doda upięcie z krótkich włosów z warkoczykiem nad czołem. Poza tym świetnie wyglądać będzie również warkoczyk z boku, zwłaszcza gdy spleciony będzie w bardzo finezyjną formę.

    Instagram.com
Źródło: Instagram.com, Fot: wiktoria_muszynska

Mniej formalnym upięciem krótkich włosów będzie plecenia z warkoczy zygzaka na całej tylnej części głowy. To bardzo świeża fryzura, idealna na letnie upały.

    Instagram.com
Źródło: Instagram.com, Fot: marzena_ka_21

Krótkie włosy – fryzury awaryjne

Jeśli mamy do czynienia z włosami zbyt krótkimi do upięcia, możemy skorzystać z magicznej mocy grubej szczotki w celu uniesienia fryzury oraz małego grzebyka, który pozwoli natapirować uczesanie. Po utrwaleniu lakierem lub gumą do włosów fryzura będzie efektowna i trwała. Uroku doda opaska lub ozdobna wsuwka.

d3km2vq

Szeroką gamę szczotek i grzebieni, kosmetyków do stylizacji i ozdób do włosów oraz wielu innych produktów znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

    Instagram.com
Źródło: Instagram.com, Fot: kolorinozyczki_fryzjerownia

Dotyczy to zarówno bardzo krótkich włosów, jak i tych sięgających karku.

    Instagram.com
Źródło: Instagram.com, Fot: marzena_ka_21
d3km2vq

Podziel się opinią

Share
d3km2vq
d3km2vq