Trwa ładowanie...
d13pfmy

Kłopotliwe loki. Jak o nie zadbać?

Zawsze jest tak, że chcemy mieć to, czego natura nam nie dała. Blondynki chcą być brunetkami, szatynki zazdroszczą rudym. Panie, które mają proste włosy, pragną mieć bujne loki, a te ostatnie marzą, by pozbyć się tej kłopotliwej czupryny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kłopotliwe loki. Jak o nie zadbać?
d13pfmy

Zawsze jest tak, że chcemy mieć to, czego natura nam nie dała. Osoby o ciemnych oczach chciałyby mieć oczy błękitne, a błękitnoocy najbardziej lubią kolor piwny. Podobnie jest z włosami. Blondynki chcą być brunetkami, szatynki zazdroszczą rudym. Panie, które mają proste włosy, pragną mieć bujne loki, a te ostatnie marzą, by pozbyć się tej kłopotliwej czupryny.

Same kłopoty

d13pfmy

Bujne, drobno zakręcone loki to rzadkość i wiele kobiet z zazdrością patrzy na te osoby, które zostały tak wspaniale obdarowane przez naturę. Loki dodają czaru, kobiecości, są bardzo romantyczne i seksowne. Jednak ci, którzy mają to szczęście, nie zawsze są z tego zadowoleni i często marzą o zwyczajnych, prostych włosach, z którymi jest mniej problemu i więcej możliwości.

Pięknie falujące przy każdym ruchu sprężyste kosmyki wymagają wiele pracy, szczególnej pielęgnacji, gdyż niestety są trudne do utrzymania.

Okiełznać loki

Problemem dla posiadaczy włosów kręconych jest przede wszystkim to, że jeśli są suche i rozdwojone, wyglądają bardziej nieestetycznie niż w przypadku włosów prostych. Zdecydowanie trudniej ukryć niedoskonały stan zdrowia naszych włosów, gdy są one kręcone.

d13pfmy

Jeśli nie są wystarczająco nawilżone, wiele trudności może sprawić okiełznanie ich podczas czesania. Zwyczajne rozczesanie może dać efekt szalonej burzy włosów, które bardziej przypominają sianowatą strzechę niż urokliwe loki.

POLECAMY:
<a href="http://kobiecyporadnik.pl/advid,841,cid,2,title,Jak-pozbyc-sie-trwalej,porada.html"javascript:window.open(this.href);return false;">* Jak pozbyć się trwałej? Zapanuj nad lokami!*

Odpowiednie nawilżenie

Żeby loki były sprężyste i elastyczne, potrzeba im odpowiedniego nawilżenia. Struktura włosa musi być gładka, co zapewni miękkość fal. Dlatego osoby, które po rozczesaniu włosów mają problemy z ułożeniem loków, powinny używać środków, które wygładzą włosy.

d13pfmy

Najlepszy do tego jest wosk lub jedwab, ponieważ nie natłuszczają one włosów, ale wyrównują ich strukturę i nadają urokliwego blasku. Lakiery, pianki i żele mogą również spełniać swoją rolę, jednak najlepiej używać środków delikatnych, które nie usztywnią włosów, tylko nadają im elastyczności.

Układaj rękami

Osoby, które chcą używają lokówek, papilotów lub innych sposobów, by wzmocnić lub ułatwić układanie loków, powinny zawsze nawijać na nie włosy wilgotne (po wcześniejszym zastosowaniu odżywki i nałożeniu delikatnego środku do układania). Ściąganie papilotów należy wykonywać delikatnie, każdy kosmyk oddzielnie, bez rozczesywania. Na koniec na włosy najlepiej nałożyć trochę wosku, jedwabiu lub spryskać delikatnym lakierem i rozczesać je palcami.

Aby nadać sprężystości lokom, należy je ugniatać rękami. Szczotkowania i rozczesywania grzebieniem lepiej unikać.

d13pfmy

Prostowanie

Niektóre panie mają dość ujarzmiania swojej czupryny i decydują się na prostowanie włosów. Pojawiły się już na rynku preparaty, które do tego służą. Są to specjalne sylikony, które obciążają włosy i zmniejszają ich skręt. Można też zdecydować się na trwałe prostowanie włosów, które można wykonać w niektórych salonach fryzjerskich.

Kobiety, które marzą o romantycznych sprężynkach na głowie, nie są w stanie zrozumieć osób, które na ten zabieg się decydują, jednak jak się okazuje, zadbana burza loków wymaga wiele pracy i czasem może sprawiać problemy, zwłaszcza osobom, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu na pielęgnacji włosów.
POLECAMY:
<a href="http://kobiecyporadnik.pl/advid,841,cid,2,title,Jak-pozbyc-sie-trwalej,porada.html"javascript:window.open(this.href);return false;">* Jak pozbyć się trwałej? Zapanuj nad lokami!*

d13pfmy

Podziel się opinią

Share

d13pfmy

d13pfmy