Trwa ładowanie...

Ciężka decyzja 26-latki, która nie może znaleźć pracy. "Rozważam sponsoring, ale się boję"

Internautka znalazła się w kiepskiej sytuacji życiowej. Kończą jej się oszczędności i nie może znaleźć dobrze płatnej pracy. Rozważa związanie się z pewnym mężczyzną w ramach sponsoringu. "Trochę się waham, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Potrzebuję pieniędzy na kurs i ogólnie na życie. Co powinnam zrobić?" – pyta.

Ciężka decyzja 26-latki, która nie może znaleźć pracy. "Rozważam sponsoring, ale się boję"Źródło: 123RF
d10kje5
d10kje5

Na naszym forum Kafeteria, pojawił się nietypowy wątek. Autorka opisuje w nim problemy, na jakie trafiła, wchodząc na rynek pracy. 26-letnia internautka skończyła studia, ma pewne doświadczenie zawodowe, jednak mimo to wciąż nie może znaleźć pracy. Podkreśla, że potrzebuje pieniędzy, aby zapisać się na kurs, który podniósłby jej kwalifikacje. Niestety, jej oszczędności powoli się kończą, a wynagrodzenie na proponowanych stanowiskach oscyluje wokół minimum krajowego. "Rozważam sponsoring, ale się boję" – pisze.

Po chwili wyjaśnia, że spotkała żonatego mężczyznę, który oferuje jej 4 tys. zł za 2-3 spotkania w miesiącu. Potencjalnemu sponsorowi zależy na tym, aby dziewczyna rzeczywiście była nim zainteresowana. Przymuszony seks może bowiem uprawiać z żoną w domu. "Trochę się waham, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Do tej pory miałam tylko jednego chłopaka, z którym byłam kilka lat. Potrzebuję pieniędzy na ten kurs i ogólnie na życie. Co powinnam zrobić?" – pyta.

Wątek podzielił forumowiczki. Niektóre panie podkreślały, że jeżeli autorka wątku zdecyduje się na sponsoring, to z pewnością w przyszłości pożałuje tej decyzji. Radziły również, żeby internautka rozpoczęła pracę za najniższą krajową, a później rozejrzała się za czymś innym. "Jak pójdziesz na ten układ, to będzie ci potem jeszcze trudniej odnaleźć się w tym świecie i wtopić w normalność" – podkreślały forumowiczki. Pojawiły się również opinie, że kobieta jest leniwa i próbuje iść na łatwiznę.

Wiele pań nie widziało jednak w sponsoringu niczego złego. Niektóre wyliczały nawet zalety takiego układu. "Będziesz mieć regularny seks, kolacje w miłym towarzystwie i pieniądze z tego. Traumę to mają kobiety, które zmuszają się do seksu, a nie kobiety, które mają na niego ochotę" – przekonywały. Podkreślały również, że ważne jest to, czy mężczyzna podoba się autorce wątku. Jeśli tak, to nie ma problemu. Internautka ich zdaniem nie ma nic do stracenia, a zarobione pieniądze powinna przeznaczyć na edukacje i dodatkowe kursy, które poprawią jej sytuację na rynku. Ważne, aby dobrze wykorzystać zarobione pieniądze i nie związać się ze sponsoringiem zbyt długo.

d10kje5

Od 1 stycznia 2018 roku minimalna pensja dla osoby zatrudnionej na umową o pracę wynosi 2100 zł brutto, czyli około 1530 zł netto. Jest to o 100 zł więcej niż w ubiegłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10kje5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10kje5