Trwa ładowanie...
dsgitft
Ludzie

Cilest

Cilest to tabletki antykoncepcyjne, których głównym składnikami są etynyloestradiol i norgestimat.
Share
dsgitft

Cilest – informacje ogólne

Cilest to tabletki antykoncepcyjne, których głównym składnikami są etynyloestradiol i norgestimat. Podstawowym działaniem preparatu jest zatrzymanie procesu jajeczkowania. Dodatkowo Cilest zmienia postać śluzu szyjkowego oraz błony śluzowej trzonu macicy, dzięki czemu plemniki nie przedostają się do komórki jajowej, a ta w razie zapłodnienia nie może osiąść i rozwijać się. Stosowany doustnie.

Cilest – stosowanie

dsgitft

Preparat Cilest należy zacząć zażywać w pierwszy dzień okresu (moment rozpoczęcia terapii nie powinien nastąpić później niż w piąty dzień miesiączki). Tabletki należy zażywać przez kolejnych 21 dni (jedna na dobę o tej samej porze), a następnie po tym czasie następuje tydzień przerwy w stosowaniu leku.

Cilest – skutki uboczne

Tak jak w przypadku innych preparatów tego typu, możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych. Wśród nich najczęściej pojawiają się: wahania wagi, nudności, wymioty, bóle głowy, bóle piersi i grzybica pochwy. Rzadziej odnotowano takie objawy jak nadciśnienie tętnicze, migrena, kamienica żółciowa, uszkodzenie nerwu wzrokowego.

Cilest – przeciwwskazania

dsgitft

Tabletki antykoncepcyjne Cilest nie powinny być przyjmowane przez kobiety cierpiące na nowotwór piersi i wątroby. Oprócz tego tabletki przeciwwskazane są w przypadku zaburzeń kardiologicznych, przebytej żółtaczki, toczenia rumieniowatego i nadciśnienia tętniczego.

Przed stosowaniem

Przed zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych Cilest należy skonsultować się ze swoim lekarzem oraz wykonać wszystkie podstawowe badania ginekologiczne.

dsgitft

Podziel się opinią

Share
dsgitft
dsgitft