Co jest pod pytajnikiem? Nawet połowa podaje błędną odpowiedź

Znasz rozwiązanie zagadki?
Znasz rozwiązanie zagadki?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Canva

05.08.2023 16:19, aktual.: 06.08.2023 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ta z pozoru prosta zagadka sprawiała wielu internautom sporą trudność. Wiesz, co kryje się pod pytajnikiem? Choć to zadanie na poziomie podstawówki, nie wszyscy są w stanie odkryć ukryty algorytm.

Matematyka i logiczne myślenie to nieodłączne elementy naszego życia, które mają ogromny wpływ na naszą codzienność. Choć wiele osób może uznawać "królową nauk" za trudny przedmiot, rozwiązywanie zagadek matematycznych i logicznych może okazać się przyjemnym sposobem na poprawę kondycji mózgu.

Te pozornie proste zadania, na poziomie ucznia podstawówki, potrafią jednak wymagać pewnego wysiłku i skupienia, co czyni je idealnym wyzwaniem dla osób w każdym wieku.

Matematyka królową nauk

Matematyka jest uważana za "królową nauk" z wielu powodów. Rozwija umiejętność logicznego myślenia, analizy i rozwiązywania problemów. Mimo to wielu uczniów i absolwentów może przyznać, że w szkole nie zawsze była ulubionym przedmiotem. Powody takiej antypatii mogą być różne - zbyt abstrakcyjne wyjaśnienia, brak zrozumienia zastosowań w życiu codziennym czy trudności w przyswajaniu wzorów i reguł.

Łamigłówki matematyczne sprawiają, że u niektórych miłość do tej dziedziny nauki rodzi się na nowo. Są one jak układanka, którą rozwiązujemy krok po kroku, korzystając z naszej logicznej intuicji.

Dodatkowo niosą one wiele korzyści dla naszego mózgu. Po pierwsze, rozwijają zdolności analityczne i zdolność do wyciągania wniosków. Po drugie, pobudzają naszą kreatywność i zdolność do myślenia "poza schematami". Po trzecie, stanowią doskonały trening pamięciowy, gdyż wymagają zapamiętywania różnych reguł i danych. Ponadto rozwiązywanie zagadek matematycznych może być świetną rozrywką, która pozwala nam w miłej atmosferze zadbać o nasz umysł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zagadka matematyczna hitem sieci

Szkolne zagadki matematyczne i logiczne często pozornie wydają się bardzo proste. W praktyce jednak sprawiają problem wielu dorosłym i często dzielą internautów, którzy spierają się o poprawny wynik.

Ta zagadka ostatnio robi furorę w sieci. Chociaż na pierwszy rzut oka nie wygląda na skomplikowaną, niektórzy mają problem z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi.

Masz ochotę na małą gimnastykę umysłu? Jaka liczba powinna znaleźć się w miejscu pytajnika? Dokładnie się zastanów, a następnie sprawdź poprawną odpowiedź.

Znasz rozwiązanie zagadki?
Znasz rozwiązanie zagadki?© Adobe Stock, Canva

Rozwiązałeś zagadkę? Sprawdź, czy miałeś rację! Poniżej prezentujemy poprawne rozwiązanie. Oto algorytm:

2 + 5 + 1 = 8 

5 + 8 + 1 = 14

8 + 14 + 1 = 23

Pod pytajnikiem kryje się liczba 23.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (70)
Zobacz także