Blisko ludziWeź dzień wolnego. Zyskasz cztery dni urlopu na koniec miesiąca

Weź dzień wolnego. Zyskasz cztery dni urlopu na koniec miesiąca

Czy piątek po Bożym Ciele jest wolny od pracy?
Czy piątek po Bożym Ciele jest wolny od pracy?

20.05.2024 14:51, aktual.: 20.05.2024 19:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym roku Boże Ciało wypada w czwartek 30 maja. Czy oznacza to, że czeka nas kolejny długi weekend w tym miesiącu? Wszystko zależy od tego, czy uda ci się dostać wolne w nadchodzący piątek.

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim. W Polsce obchodzi się je już od 1320 roku. Tego dnia wierni udają się na wspólną procesję do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich czytają bądź śpiewają ewangelię.

Kiedy wypada Boże Ciało? To święto ruchome, a data uzależniona jest od tego, kiedy przypada Wielkanoc. W tym roku Boże Ciało odbywa się w ostatni majowy czwartek. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Czy oznacza to, że czeka nas kolejny długi weekend? Tak, o ile weźmiemy dodatkowy dzień wolnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chcesz mieć długi weekend? To ostatni moment, żeby wziąć wolne

W 1951 roku ówczesne władze ustanowiły Boże Ciało dniem wolnym od pracy. Ta zasada obowiązuje do dziś. Jest to jedno ze świąt ruchomych. Termin, w jakim wypada Boże Ciało, jest ściśle powiązany z Wielkanocą. Obchodzi się je dokładnie 60 dni po Wielkiej Niedzieli. W tym roku Boże Ciało odbywa się w czwartek 30 maja.

Czy w nadchodzącym tygodniu czeka nas drugi długi weekend w tym miesiącu? Wszystko zależy do tego, czy weźmiesz wolne w nadchodzący piątek, bowiem jest to dzień pracujący. Jeśli uda ci się wziąć dzień urlopu, możesz cieszyć się aż czterodniowym weekendem.

Nie dostałaś wolnego? Nie wszystko stracone

Cały czerwiec i lipiec jest pracujący. Kolejny dzień ustawowo wolny od pracy wypada dopiero 15 sierpnia. Tego dnia odbywa się Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Tak jak Boże Ciało, przypadnie w czwartek. Jeśli nie udało ci się dostać wolnego na długi weekend po nadchodzącym Bożym Ciele, pamiętaj o tym, aby wziąć dzień urlopu w piątek 16 sierpnia. To świetna opcja na długi sierpniowy weekend. Następne dni wolne czekają nas dopiero w listopadzie i grudniu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Materiały WP
Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)