Każdy widzi co innego. Liczy się pierwsza odpowiedź

Co widzisz najpierw?
Co widzisz najpierw?
Źródło zdjęć: © TikTok | TikTok

11.11.2022 18:44, aktual.: 11.11.2022 19:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czerwono-biały obrazek podbija TikToka. Autor nagrania, który pokazał prosty dwukolorowy rysunek, twierdzi, że to, jak spojrzymy na niego za pierwszym razem, zdradza o wiele więcej, niż długie kwestionariusze testów osobowości. To, co dostrzeżesz na pierwszy rzut oka, obnaża jedną ważną cechę.

Fani iluzji optycznych, twierdzą, że jeżeli nasz mózg pozwoli nam najpierw zobaczyć wybrany element, to może to świadczyć o konkretnej stronie naszej osobowości. Poniższy rysunek jest właśnie jednym z takich, ostatnio bardzo popularnych, testów na sprawdzenie swoich jasnych i ciemnych stron.

Iluzje optyczne od dłuższego czasu podbijają media społecznościowe. Powyższy obrazek w czerwieni i bieli udostępnił na TikToku Charles Meriot. O czym świadczy to, co zobaczymy jako pierwsze?

Spójrz i zobacz, co ukaże się twoim oczom najpierw. To wiele o tobie mówi

Przy tego rodzaju zabawach niezwykle ważne jest, by zapamiętać, co zobaczyliśmy w pierwszych kilku sekundach. W ten właśnie sposób, gdy nie zdążymy zanadto przeanalizować ilustracji, mamy dowiedzieć się, o czym świadczy zauważony przez nas element. Na powyższym obrazku zostały ukryte dwa zwierzaki - każdy z nich oznacza coś zupełnie innego.

Jeżeli najpierw zauważyliśmy kota, prawdopodobnie należymy do grona osób otwartych, bystrych i "łatwych w obejściu". Jednocześnie cechuje nas wyjątkowa zmienność nastroju i upartość w dążeniu do celu. Potrafimy być też agresywni, jeśli sprawy nie idą po naszej myśli.

Pierwsze co widzisz, na iluzji optycznej, to mała biała mysz? Jesteś skryty, czasem nieśmiały. Innych trzymasz na dystans. Przy tym posiadasz silne poczucie niezależności i wyróżniasz się samowystarczalnością.

Internauci, którzy przetestowali iluzję udostępnioną przez Charlesa Meriota przyznają, że ten test jest wyjątkowo trafny i rzeczywiście odzwierciedla bezbłędnie te cechy osobowości. Potwierdzasz?

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także