FitnessĆwiczenia z hula-hop - efekty. Jak działa hula-hop z wypustkami?

Ćwiczenia z hula-hop - efekty. Jak działa hula-hop z wypustkami?

Hula-hop to nie tylko świetna zabawa i powrót do dzieciństwa. To przede wszystkim idealny sposób na szczupłą talię i wyrzeźbienie mięśni brzucha. Jak ćwiczyć z hula-hop i kiedy będą widoczne pierwsze efekty? Jakie hula-hop wybrać?

Ćwiczenia z hula-hop - efekty. Jak działa hula-hop z wypustkami?
Źródło zdjęć: © Fotolia

19.09.2018 20:09

Dlaczego warto ćwiczyć z hula-hop?

Ćwiczenie z hula-hop to forma treningu, która rzadko może się znudzić. Ponadto jest na tyle mało wymagająca, że może stanowić miłą przerwę między wyczerpującymi treningami. Kręcenie hula-hop to często rozrywka, gdyż wykonywane przy ćwiczeniu ruchy przypominają taniec. Z resztą kręcenie przy muzyce sprawia, że wykonywane ruchy są głębsze i bardziej rytmiczne.

Podczas ćwiczeń z hula-hop czas mija bardzo szybko, a w trakcie kręcenia można jednocześnie oglądać ulubiony serial, program czy film. Trening z hula-hopem można wykonywać dosłownie wszędzie. Pamiętając jednak o odpowiedniej przestrzeni, żeby swobodnie móc kręcić kołem. Koła miewają średnicę o długości nawet jednego metra.

Efekty ćwiczeń z hula-hop

Ćwiczenia z hula-hop przede wszystkim wpływają na mięśnie brzucha. Podczas kręcenia kołem pracują prawie wszystkie mięśnie tej części ciała. Ponadto pozostają one napięte przez cały czas kręcenia, dlatego można liczyć na spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia z hula-hop, po przezwyciężeniu pierwszego bólu od uderzeń koła o brzuch, można wykonywać zdecydowanie dłużej niż inne wyczerpujące treningi. Dlatego efekty tej aktywności fizycznej są szybko zauważalne.

Podczas treningu z hula-hop można spalić nawet 420 kalorii, co jak na niezbyt angażujące ćwiczenie, jest imponującą wartością. Ponadto hula-hop nie jest przeznaczony tylko do rzeźbienia mięśni brzucha. Kołem można kręcić w obrębie bioder, ramion czy nadgarstków. Choć te ostatnie aktywności wymagają już nieco więcej wprawy. Aby efekty ćwiczeń z hula-hop były widoczne, należy kręcić kołem przynajmniej przez 30 minut. Pierwsze efekty można już zauważyć po dwóch tygodniach od rozpoczęcia treningu. Obwód talii po tym czasie może się zmniejszyć nawet o 2 centymetry.

Hula-hop z wypustkami

Wyróżnia się kilku rodzajów koła hula-hop:

  • hula-hop klasyczne,
  • hula-hop z masażem,
  • hula-hop z wypustkami.

Koło hula-hop z wypustkami składa się z kilku części i posiada charakterystyczne wypustki od zewnętrznej strony. Od pozostałych modeli hula-hop różni się tym, że jest zdecydowanie cięższe, dlatego polecane jest osobom, które posiadają już doświadczenie w kręceniu kołem.

Hula-hop z wypustkami ma swoje wady i zalety. Podczas treningu bardzo intensywnie masuje ciało, a ćwiczenia z nim są na pewno efektywniejsze. Z racji swojej ciężkości wymaga więcej wysiłku podczas ćwiczeń, a to przekłada się na wyższą skuteczność treningu. Wśród wad koła z wypustkami wymienia się najczęściej to, że początkujący użytkownicy mogą mieć problem z utrzymaniem go podczas kręcenia. Dodatkowo silne uderzenia o ciało niejednokrotnie powodują rozległe siniaki. Znikają one jednak po kilku dniach i nie pojawiają się u doświadczonych w kręceniu osób.

Przeciwnicy hula-hop z wypustkami zaznaczają, że intensywne i długotrwałe treningi mogą uszkadzać zbyt często obijane narządy wewnętrzne, w tym nerki. Dlatego, tak jak przy każdym innym treningu, tak i przy ćwiczeniach z hula-hop, trzeba znać umiar, a w przypadku nasilającego się bólu w obrębie jamy brzusznej czy innych dolegliwości, należy zrezygnować z dalszych ćwiczeń i skonsultować się z lekarzem.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)