UrodaCzas na wiosenną zmianę fryzury!

Czas na wiosenną zmianę fryzury!

Czas na wiosenną zmianę fryzury!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
14.04.2011 13:55, aktualizacja: 15.04.2011 15:42

Sprawdź, jak zadbać o włosy po długiej zimie. Mamy już kalendarzową wiosnę, czas więc na wiosenne porządki, również na włosach. Jak o nie zadbać właśnie teraz? Oto kilka cennych podpowiedzi!

Sprawdź, jak zadbać o włosy po długiej zimie. Mamy już kalendarzową wiosnę, czas więc na wiosenne porządki, również na włosach. Jak o nie zadbać właśnie teraz? Oto kilka cennych podpowiedzi!

Zima to ciężki czas dla włosów: silne wiatry i niskie temperatury na zewnątrz, a do tego ciepłe i suche powietrze pomieszczeń i oczywiście szczególnie nielubiana przez nas czapka sprawiły, że włosy po zimie są suche, łamliwe, elektryzują się a ich końcówki ulegają rozdwojeniu. To znak, że wiosenne porządki na głowie czas zacząć. Którą z możliwości wybierzesz? Wizytę u fryzjera, a może domową pielęgnację?

Po pomoc do fryzjera

Po zimie należy bezzwłocznie udać się na strzyżenie, szczególnie jeśli nosisz dłuższe włosy. Dlaczego? Często na skutek pocierania się włosów o golfy i szaliki, bez których przecież zimą nie ruszamy się z domu, łodyga włosowa zaczyna się rozdwajać. A niestety na rozdwojony włos nie ma innego sposobu niż podcięcie, choć przeważnie nie jesteśmy zadowolone z takiego rozwiązania.

Włosy po zimie potrzebują też intensywnej odbudowy, aby naprawić zniszczoną ich strukturę postaw na profesjonalną kurację. Możesz wybierać z pośród wielu zabiegów dostępnych w salonach fryzjerskich. Jednym z nich jest „sauna”, czyli zabieg, w którym wykorzystuje się wysoką temperaturę i parę wodną. Zabieg stosunkowo krótki (trwa zwykle 20 minut) i tani, w zależności od wyboru właściwej dla włosów pielęgnacji koszt takiego zabiegu waha się od 20 do 60 złotych.

Nie wszystkie włosy lubią jednak pielęgnację z użyciem temperatury i pary, jeśli twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają wybierz inny regenerujący zabieg np. system rekonstrukcji włosów JOICO. Kuracja oparta na zestawie 19 aminokwasów, które obudowują włosy od wewnątrz i z zewnątrz, działa na korę włosa i odbudowuje włosową łuskę, dzięki temu włosy stają się sprężyste, elastyczne, wygładzone i pełne połysku.

Na ten zabieg potrzebujesz nieco więcej czasu w zależności od stopnia zniszczenia włosa trwa on od 30 do 90 minut, a koszt? Ten zależy od długości włosów, rodzaju zabiegu i mieści się w przedziale od 70 do 200 zł.

Pielęgnacja włosów w domu

Bez względu na to, z jakimi problemami skóry głowy spotykasz się na co dzień, czy włosy przetłuszczają się, czy cierpisz z powodu łupieżu, z całą pewnością po długiej zimie twoje włosy potrzebują głębokiego odżywienia. W domowych warunkach najlepiej sprawdzają się kompresy.

Jak wykonać taki kompres? Na umyte włosy należy nałożyć regenerującą maskę (ale tylko na długości i końcówki włosów), owinąć je folią spożywczą lub aluminiową i dodatkowo zabezpieczyć gorącym ręcznikiem (zmoczonym w gorącej wodzie lub przeprasowanym żelazkiem). Dzięki temu przez rozchylone na skutek ciepła włosowe łuski wprowadzamy do wnętrza włosa substancje aktywne, zawarte w pielęgnujących maskach.

(bb)

Źródło artykułu:WP Kobieta