Czekają, aż kobieta zaśnie. Dopiero wtedy zakradają się do łóżka

Dlaczego mężczyźni tracą libido?
Dlaczego mężczyźni tracą libido?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

26.01.2024 21:43, aktual.: 27.01.2024 15:36

- Czasem mężczyźni muszą zmierzyć się z problemami, o których nikt inny nie ma pojęcia. Mogą to być sytuacje, w których doświadczają trudności z osiągnięciem erekcji, co dla wielu z nich jest źródłem ogromnego wstydu - powiedziała w rozmowie z WP Kobieta seksuolożka Anna Golan, tłumacząc najczęstsze przyczyny wycofywania się mężczyzn z życia erotycznego.

Zdaniem seksuolożki Anny Golan, czynników, które wpływają, na wycofywanie się mężczyzn z życia erotycznego jest kilka, a ich zdefiniowanie bywa trudne. Są jednak przypadki, że gdy tylko przyjrzymy się bliżej, okazuje się, że powód jest prozaiczny.

- Para tworzy związek, w którym nigdy specjalnie nie rozmawiało się o seksie. Na początku bycia razem w łóżku było dobrze, ten seks nieźle funkcjonował siłą nowości, ale partnerzy nie omawiali tego, co lubią, co ich podnieca, nie wymieniali się informacjami, kiedy seks jest dla nich udany, jakie mają fantazje. W efekcie nie mają ani umiejętności, ani doświadczenia rozmawiania o seksie. I w takiej sytuacji dla wielu mężczyzn jedynym wyjściem, które widzą, jest wycofać się - tłumaczyła Anna Golan.

Czekają, aż ich partnerka zaśnie

- Czasem mężczyźni muszą zmierzyć się z problemami, o których nikt inny nie ma pojęcia. Mogą to być sytuacje, w których doświadczają trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji, co dla wielu z nich jest źródłem ogromnego wstydu - mówiła Anna Golan w rozmowie z WP Kobieta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak tłumaczyła, to właśnie z tego powodu mężczyźni często czują, że muszą samodzielnie poradzić sobie z problemem, nie chcąc go ujawnić przed swoją partnerką.

- Pewna grupa mężczyzn w takich sytuacjach wycofuje się z kontaktów seksualnych, aby uniknąć potencjalnej kompromitacji. Mogą wtedy wymyślać różne wymówki, twierdząc, że są zbyt zmęczeni, przepracowani, że doświadczają dużego stresu i mają wiele innych spraw na głowie. Niektórzy z nich unikają wspólnego kładzenia się do łóżka, czekając, aż ich partnerka zaśnie - oznajmiła.

Według niej, niektórzy mężczyźni tak bardzo wstydzą się swoich problemów, że zamiast szukać pomocy u specjalisty, ostatecznie całkowicie wycofują się z życia seksualnego.

Mężczyzna traci ochotę na seks. Dlaczego?

Anna Golan powiedziała także, że jednym z powodów może być również fakt, że u niektórych mężczyzn na różnych etapach życia dochodzi do obniżenia libido.

- Nieustająca ochota na seks u mężczyzn to mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Za obniżenie libido mogą odpowiadać przede wszystkim czynniki zdrowotne - warto regularnie kontrolować poziom hormonów, takich jak prolaktyna i testosteron, sprawdzać ogólny stan zdrowia, przeprowadzać podstawowe badania, które mogą wskazać, w jakim obszarze doszło do pogorszenia stanu zdrowia - podkreśliła.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (294)
Zobacz także