Trwa ładowanie...
d377syt

Czy chłopiec może mieć pomalowane paznokcie? Tata 5-latka ma świetną odpowiedź

Dzieci nie znają podziałów na "kobiece" i "męskie". To dorośli uczą je, że dziewczynki powinny bawić się lalkami, a chłopcy samochodami. Tata 5-letniego Sama sprzeciwia się sztucznym podziałom. Warto wziąć z niego przykład!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy chłopiec może mieć pomalowane paznokci
Czy chłopiec może mieć pomalowane paznokci (123RF)
d377syt

Aaron Gouveia, ojciec trzech chłopców, prowadzi bloga The Daddy Files, na którym rozprawia się z mitem, że pojęcie "parenting" jest zarezerwowane wyłącznie dla matek. Mitem wciąż obecnym, bo nie wszyscy pamiętają, że w wychowywaniu dzieci ojcowie powinni mieć taki sam udział jak matki.

Jakiś czas temu Gouveia poruszył dość kontrowersyjny w Polsce temat: gender. Bloger opublikował na Twitterze zdjęcie swojego 5-letniego syna Sama z pomalowanymi paznokciami.

– Dziś rano Sam z dumą zaprezentował w przedszkolu swoje pomalowane na czerwono paznokcie. On nie zna tego podziału, że lakier do paznokci jest zarezerwowany wyłącznie dla dziewczynek. Nie zna powodu, dla którego ktokolwiek mógłby mieć problem z ładnymi paznokciami – pisze Gouveia na Twitterze.

d377syt

Koledzy i koleżanki Sama mieli na ten temat inne zdanie. Chłopiec był przez cały dzień wyśmiewany, nawet przez swoich najbliższych przyjaciół. Gdy przyjechała po niego mama, rzucił się w jej ramiona z płaczem.

– Wiem, że to są tylko przedszkolaki, ale i tak zostały im już wpojone te toksyczne bzdury dotyczące "męskości". Prawdopodobnie przez ich rodziców. Więc drodzy rodzice, mam nadzieję, że jesteście dumni. Że tego właśnie chcieliście – żali się ojciec Sama.

Bloger nie obwinia dzieci, ale ich rodziców. Jak sam przyznał, to oni są pierwszymi nauczycielami, oni kształtują w dzieciach sztuczne podziały na "kobiece" i "męskie". Sam przez całe swoje życie był uczony tolerancji, akceptacji, miłości do drugiego człowieka i zrozumienia jego odmienności. Wystarczył jeden dzień w przedszkolu i kilka pomalowanych paznokci, by jego poczucie wartości zostało zakwestionowane.

– Sam ma własną kolekcję torebek, bo lubi nosić przy sobie różne rzeczy. Lubi również malować paznokcie na jaskrawe kolory, bo uważa, że wtedy wyglądają pięknie. I ma rację – są piękne – kontynuuje bloger.

d377syt

Gouveia jest świetnym przykładem nie tylko dla swoich synów, ale również dla innych rodziców. Malowanie paznokci nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet i nie sprawia, że mężczyzna staje się mniej "męski" (o ile w ogóle można powiedzieć, że cokolwiek jest bardziej męskie lub bardziej kobiece).

Jeśli Johnny Depp czy Brat Pitt, uznawani za jednych z najseksowniejszy mężczyzn świata, nie mają problemu z pokazywaniem się publicznie z pomalowanymi paznokciami, dlaczego miałby go mieć 5-letni chłopiec?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d377syt

Podziel się opinią

Share

d377syt

d377syt
d377syt