Blisko ludziCzy już nie będziemy mogły zrobić zakupów w Zarze? Ta decyzja sieciówki szokuje

Czy już nie będziemy mogły zrobić zakupów w Zarze? Ta decyzja sieciówki szokuje

Czy już nie będziemy mogły zrobić zakupów w Zarze? Ta decyzja sieciówki szokuje
Anna Podlaska

12.06.2020 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odzieżowy gigant, grupa Inditex, właściciel m.in. Zary, Bershki czy Massimo Dutti, zamknie od 1000 do 1200 sklepów stacjonarnych na całym świecie, głównie w Azji i Europie. Pandemia koronawirusa spowodowała olbrzymi spadek sprzedaży. Biznes zaplanowano przenieść do internetu.

Jak podaje "Guardian" grupa Inditex z Hiszpanii ma likwidować sklepy stacjonarne głównie w Azji i Europie. Nie wiadomo jeszcze, ile placówek zostanie zamkniętych w Polsce. Zapewniono ponadto, że zatrudnienie pozostanie na stabilnym poziomie. Według brytyjskiego dziennika, pracownicy będą mogli się przekwalifikować i zacząć pracę na innych stanowiskach, takich jak wysyłka przez internet. Inditex zamierza przede wszystkim zlikwidować mniejsze sklepy – zyski z nich ma przekierować do flagowych salonów oraz do internetu.

Zara, Bershka, Massimo Dutti. Zakupy online

Pandemia koronawirusa dała się odzieżowemu potentatowi we znaki. Już w I kwartale roku obrotowego 2020/2021, sprzedaż spadła o 44 procent, czyli o 3,3 mld euro. Jak podaje Business Insider, firma odnotowała też stratę netto w wysokości 409 mln euro w ciągu tych miesięcy (rok temu miała 736 mln euro zysku).

Część strat poniesionych w wyniku zamkniętych sklepów udało jej się odrobić wzrostem sprzedaży w sieci. I teraz na tę formę komunikacji z klientem stawia marka. Nowa strategia zakłada digitalizację. Marka przeznaczy na ten cel miliard euro.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)