Trwa ładowanie...
panna młoda
08-08-2013 23:14

Czym kierować się przy wyborze fryzjera ślubnego?

Od lat odwiedzasz tego samego fryzjera? Nawet jeśli jesteś zadowolona z jego usług, przed ślubem warto zajrzeć także do innych salonów. W jakim celu? Fryzjer, który doskonale radzi sobie z farbowaniem czy strzyżeniem, niekoniecznie musi mieć wprawę w układaniu fryzur ślubnych. Jeśli więc zależy ci na nienagannym wyglądzie podczas ceremonii, poszukaj salonu, który w 100 proc. spełni twoje oczekiwania. Na co zwrócić uwagę?

Czym kierować się przy wyborze fryzjera ślubnego?Źródło: 123RF
d490lks
d490lks

Od lat odwiedzasz tego samego fryzjera? Nawet jeśli jesteś zadowolona z jego usług, przed ślubem warto zajrzeć także do innych salonów. W jakim celu? Fryzjer, który doskonale radzi sobie z farbowaniem czy strzyżeniem, niekoniecznie musi mieć wprawę w układaniu fryzur ślubnych. Jeśli więc zależy ci na nienagannym wyglądzie podczas ceremonii, poszukaj salonu, który w 100 proc. spełni twoje oczekiwania. Na co zwrócić uwagę?

Opinie? Najcenniejszym źródłem informacji są komentarze zadowolonych – lub nie – klientek. Popytaj wśród koleżanek, szczególnie tych, które ślub mają już za sobą, poprzeglądaj też dyskusje na forach internetowych. Nie znalazłaś w sieci żadnej opinii na temat konkretnego salony? To też dobra wiadomość. Dlaczego? Klientki usatysfakcjonowane poziomem usług rzadziej publikują swoje opinie niż te, które wychodzą z salonu niezadowolone. Jeśli więc nie natrafiłaś na krytyczne wypowiedzi, możesz założyć, że fryzjer nikomu nie podpadł.

Lokalizacja

Najważniejszym kryterium wyboru fryzjera ślubnego jest oczywiście jego profesjonalizm, nie można jednak zapominać również o dogodnej lokalizacji salonu. Zastanów się, czy nie jest on położony zbyt daleko od twojego domu. Konieczność zrywania się z łóżka skoro świt po to, aby dotrzeć na drugi koniec miasta, będzie źródłem dodatkowego stresu, którego i tak ci nie zabraknie.

d490lks

W pierwszej kolejności rozglądnij się więc po najbliższej okolicy i dopiero wtedy, gdy nie znajdziesz żadnego wartego uwagi miejsca, poszerz obszar poszukiwań. Zapytaj też wśród najbliższych, czy i kto będzie mógł podwieźć cię do salonu w dniu ślubu. Najlepiej, aby czas przejazdu nie był dłuższy niż 10-15 minut.

Ten jedyny

Wybrałaś kilka miejsc. Jak zdecydować się na to jedno? Przede wszystkim salon trzeba osobiście odwiedzić, bo nieraz już od progu można zorientować się, jaka panuje w nim atmosfera i czy jest czysto. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne przetestowanie umiejętności wybranych fryzjerów, dlatego poszukiwania warto zacząć już na kilka miesięcy przed ślubem. Będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby w każdym z salonów poddać się nawet zwykłemu podcięciu końcówek czy zabiegowi pielęgnacyjnemu.

Wygląd salonu

Nie należy oceniać książki po okładce, ale salon po jego wystroju – jak najbardziej. Nawet niewielki lokal, odpowiednio urządzony, może wyglądać gustownie i przyjaźnie. Jeśli wchodząc do salonu, masz wrażenie, że wystrój jest chaotyczny, nieprzemyślany, a przede wszystkim – gdy jego czystość pozostawia wiele do życzenia, zrezygnuj z usług.

Profesjonalista doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że klientki dużą wagę przykładają do wyglądu miejsca, w którym się czeszą. Jeśli więc zależy mu na ich opinii, na pewno zadba o komfortowe i estetyczne wyposażenie. Nie zadbał? To może być sygnał, że równie chaotyczna i niedopracowana będzie wykonana przez niego fryzura. Przyglądnij się także... ścianom. Dobrze wróży znaczna liczba powieszonych na nich dyplomów.

d490lks

Idealny fryzjer

Kolejnym – i bez wątpienia najważniejszym – kryterium jest jakość obsługi. Dotyczy to nie tylko sprawności fryzjera w posługiwaniu się nożyczkami, ale również uprzejmości wszystkich pracujących w salonie osób. Przebywając w nim, powinnaś czuć się miło i komfortowo. Dlaczego to takie istotne? W dniu ślubu będziesz pobudzona i zdenerwowana, nieprzyjazne nastawienie fryzjera i innych członków załogi z pewnością nie poprawi ci nastroju.

Jaki natomiast powinien być sam fryzjer? Uprzejmy i komunikatywny. Nie powinien narzucać ci swojej wizji, ale z drugiej strony – nie powinien też bez słowa sprzeciwu wykonać fryzury, którą sama wybrałaś, a która jego zdaniem do ciebie nie pasuje. Dobry fryzjer analizuje kształt twarzy i kondycję włosów i proponuje najlepsze upięcie, uwzględniając również styl twojej sukni. Fryzjerowi ślubnemu nie może też zabraknąć kreatywności, staranności i umiejętności utrwalania upięcia.

Na około miesiąc przed ceremonią koniecznie wybierz się do salonu na wykonanie fryzury próbnej!

2 w 1

W dniu ślubu planujesz również skorzystać z usług makijażystki, a chcesz uniknąć czasochłonnego przemieszczania się między gabinetami? Poszukując fryzjera, zwróć uwagę na to, czy w jego najbliższym sąsiedztwie znajduje się salon kosmetyczny. Nieraz w jednym lokalu swoje własne stanowiska mają fryzjer i wizażystka.

(map/bb), kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

* Panna młoda po czterdziestce*

d490lks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d490lks