Dane są zaskakujące. W tych polskich miastach jest najwięcej rozwodów

Te miejsca w Polsce przodują w rankingu rozwodów - zdjęcie ilustracyjne
Te miejsca w Polsce przodują w rankingu rozwodów - zdjęcie ilustracyjne

03.01.2024 14:53, aktual.: 03.01.2024 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GUS udostępnił dane dotyczące rozwodów w Polsce. Co ciekawe, w czołówce wcale nie znalazły się wyłącznie duże miasta. Gdzie złożono najwięcej pozwów?

Polacy coraz częściej decydują się na rozwód. Jak podaje Monday News w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku taką decyzję podjęło 60 tys. małżeństw. Główny Urząd Statystyczny przedstawił natomiast dokładne dane dotyczące 2022 roku. Z zebranych informacji wynika, w których 16 miastach złożono najwięcej pozwów. Statystyki wskazały, ile jest rozwodów na 1000 mieszkańców. Nie brakuje zaskoczeń.

Gdzie Polaków rozwodzi się najwięcej?

Na pierwszym miejscu niechlubnej listy znalazł się Płock, w którym na 1000 mieszkańców notuje się 2,5 rozwodu. Następny w kolejce jest Słupsk z takim samym średnim wynikiem. Trzecią pozycję zajęły Skierniewice - z identycznym wskaźnikiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Następne są takie miejscowości, jak Olecko, Nowe Warpno, Police, Piotrków Trybunalski z wynikiem 2,4 na 1000 mieszkańców. W jakich miejscowościach wynik utrzymał się na poziomie 2,3? W raporcie został wymieniony Kraków, Gostynin, Sanniki, Wrocław, Gryfice, Płoty, Trzebiatów, oraz Legnica.

Jakie są najczęstsze powody rozwodów w Polsce?

Dlaczego Polacy w ogóle decydują się na zakończenie związku małżeńskiego? Na pierwszym miejscu wcale nie znajduje się zdrada, a... różnice charakterów. Niewierność partnera czy partnerki znalazła się na drugim miejscu. Niechlubne podium zamyka nadużywanie alkoholu. Na czwartym zaś "inne przyczyny", a później:

  • dłuższa nieobecność;
  • naganny stosunek do innych członków rodziny;
  • różnice światopoglądowe;
  • niemożność porozumienia na tle finansowym;
  • niedobór seksualny;
  • trudności mieszkaniowe.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)