FitnessDbaj o zęby, by cieszyć się pięknym, białym uśmiechem

Dbaj o zęby, by cieszyć się pięknym, białym uśmiechem

Kawa, herbata, palenie, wiek, to czynniki, które sprawiają, że zęby zaczynają się przebarwiać i nie są już białe i lśniące. Eksperci marki Elgydium podpowiadają, jak zaplanować pielęgnację, by ponownie cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dbaj o zęby, by cieszyć się pięknym, białym uśmiechem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.08.2019 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie unikaj dentysty

Każdy z nas ma inny odcień bieli zębów. O odcieniu decyduje grubość i kolor zębiny, który jest uwarunkowany genetycznie, dlatego niektórzy ludzie mają naturalnie bielsze zęby. Innym czynnikiem decydującym jest połysk szkliwa. Z czasem zęby mogą przebarwiać się zewnętrznie, na skutek stylu życia i diety oraz wewnętrznie – zębina z wiekiem ciemnieje. Regularne wizyty u dentysty i usuwanie kamienia nazębnego pomagają opóźnić proces przebarwiania się zębów.

Wybielaj zewnętrzne i wewnętrzne

W gabinecie stomatologicznym można wybielić zewnętrzne i wewnętrzne przebarwienia zębów. Jest tylko jeden warunek – zęby i dziąsła muszą być zdrowe.
Dentysta może zastosować wybielający żel o dużym stężeniu nadtlenku wodoru, odpowiednio zabezpieczając przy tym dziąsła. Zabieg trwa ok. 1 godziny i można do wielokrotnie powtarzać.

Obraz
© Materiały prasowe

Innym sposobem są nakładki, które stomatolog indywidualnie dopasowuje do kształtu jamy ustnej pacjenta. Wraz z nimi pacjent otrzymuje od żel z nadtlenkiem wodoru, który umieszcza w nakładkach i przez 1-2 tygodnie nosi je codziennie przez co najmniej godzinę dziennie lub (maksymalnie) zostawia nakładki na noc.

Regularna higiena i wybielanie z apteki

Z zewnętrznymi przebarwieniami można skutecznie walczyć z pomocą produktów dostępnych w aptekach np. past, które usuwają powierzchowne plamy i polerują szkliwo (bez nadmiernego ścierania) nadając mu blask. Stosowanie trzy razy dziennie pasty z kryształkami dwuwęglanu sodu (np. Pasty do zębów Elgydium Wybielającej, ok. 22 zł) pomaga usunąć przebarwienia wywoływane przez styl życia i dietę, czyli palenie, picie czerwonego wina, kawy, czarnej herbaty oraz przez negatywny wpływ substancji wywołujących przebarwienia i chroni przed nimi powierzchnię zębów. Należy pamiętać o myciu zębów trzy razy dziennie, w szczególności po spożyciu czerwonego wina, kawy, czarnej herbaty, zjedzeniu owoców jagodowych lub po wypaleniu papierosa.

Obraz
© Materiały prasowe

Zęby należy szczotkować 2-3 minuty odpowiednią szczoteczką, na przykład taką, która posiada specjalne włókna z mikro-gumkami i świetnie poleruje zęby (np. Szczoteczka wybielająca Elgydium Whitening, ok. 12 zł) i dzięki temu pozwala w pełni wykorzystać działanie pasty.
Nie można zapominać o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną (Nić dentystyczna Elgydium Clinic pęczniejąca, ok. 10,5 zł) i stosowaniu płynu do płukania jamy ustnej, by dodatkowo zapobiegać tworzeniu się kamienia.
Dodatkowo 2 razy w tygodniu zamiast codziennej pasty do zębów można stosować specjalną pastę przeciw przebarwieniom krzemionką mineralną i krzemionką bambusową (np. Pastą do zębów Elgydium Brilliance & Care, ok. 25 zł), która działa na uporczywe przebarwienia.

Obraz
© Materiały prasowe

Pasty wybielające nie działają dogłębnie, a efekty ich działania trwają tak długo, jak długo są używane. Jednak regularne ich stosowanie pozwala uniknąć odkładania się substancji tworzących przebarwienia i umożliwia zachowanie naturalnej bieli zębów, a także podtrzymuje efekty wybielania w gabinecie dentystycznym.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Komentarze (4)