Blisko ludziDepilacja ma się całkiem dobrze. Wyniki naszej sondy wyraźnie to potwierdzają

Depilacja ma się całkiem dobrze. Wyniki naszej sondy wyraźnie to potwierdzają

Depilacja ma się całkiem dobrze. Wyniki naszej sondy wyraźnie to potwierdzają
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska
05.06.2017 19:26, aktualizacja: 07.06.2017 21:23

Nasz tekst o młodych kobietach unikających maszynki do golenia dotarł do was lotem błyskawicy. Najnowsze badania dowodzą, że kobiety z pokolenia Y coraz rzadziej pozbywają się zbędnego owłosienia. Z dumą prezentują włosy pod pachami i na nogach. Postanowiłyśmy to sprawdzić i przeprowadzić sondę. Jak kwestia depilacji wygląda z perspektywy naszych czytelniczek? Zobaczcie, wyniki są naprawdę ciekawe!

Wszystko zaczęło się od artykułu dotyczącego blogerki fitness pozującej z owłosionymi nogamii. Dziewczyna nie goliła ich przez niemal rok! Za jej przykładem poszło wiele kobiet, które przestały wstydzić się swoich włosków. Jedna z nich naraziła się na prawdziwy lincz ze strony męskiej części populacji, która uważa, że nieogolone nogi to powód do wstydu.

Mimo to młode kobiety coraz rzadziej usuwają zbędne owłosienie ze swojego ciała. Uważają to za element swoich feministycznych poglądów. Skoro mężczyźni nie muszą się golić, dlaczego my powinnyśmy?

Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że nawet gwiazdy coraz częściej pokazują się w wersji naturalnej. Przypomnijmy, że do ich grona należą Madonna i jej córka Lourdes Leon.

W waszym przypadku ta tendencja się jednak nie sprawdza. W naszej sondzie udział wzięło 14 760 osób. 42 proc. z was przyznało, że goli się przynajmniej raz w tygodniu, z kolei 13 proc. robi to każdego dnia. Raz na dwa tygodnie depiluje się 15 proc. ankietowanych. Tylko 17 proc. z was zdradziło nam, że nie goli się wcale.

Obraz
© WP.PL

Zdaje się, że polskie ulice będą musiały jeszcze poczekać na wysyp niewydepilowanych nóg i pach.

Źródło artykułu:WP Kobieta