UrodaObcy mężczyzna zwrócił jej uwagę, że ma owłosione nogi. Jej reakcja była bezbłędna!

Obcy mężczyzna zwrócił jej uwagę, że ma owłosione nogi. Jej reakcja była bezbłędna!

Obcy mężczyzna zwrócił jej uwagę, że ma owłosione nogi. Jej reakcja była bezbłędna!
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | shutterstock.com
Martyna Wojciechowska
24.05.2017 13:48, aktualizacja: 24.05.2017 16:26

Seksizm to wciąż poważny problem, z którym spotykamy się niemal każdego dnia. Najlepiej świadczą o tym posty internautek, które coraz częściej dzielą się swoimi historiami w mediach społecznościowych. Niedawno na Facebooku "Seksizmu naszego powszedniego" pojawił się list budzący ogromne emocje w czytelniczkach. Kobieta opisała ze szczegółami sytuację, w której doświadczyła dyskryminacji ze strony przypadkowego mężczyzny.

Historia, która przydarzyła się naszej anonimowej bohaterce, miała miejsce w warsztacie samochodowym. Gdy jej auto było w naprawie, siedziała cierpliwie w poczekalni w towarzystwie kilku innych klientów. W trakcie oczekiwania na samochód kobieta przeglądała zawartość swojego telefonu. Na początku nic nie wskazywało na to, co wydarzy się za chwilę. W pewnej chwili poczuła na sobie spojrzenie jednego z siedzących obok niej panów, a następnie usłyszała jego bezczelny komentarz: - Ma pani nieogolone nogi.

Skonsternowana dziewczyna na początku nie wiedziała, co odpowiedzieć. Szybko zebrała jednak myśli i po chwili odparła: - Pan też. I ma pan nieogolone ręce. I włosy panu rosną pod nosem. Ma pan wystający brzuch, łysinę na czubku głowy i bardzo małe stopy - czytamy w jej poście. Gdy zaskoczony mężczyzna próbował dowiedzieć się, skąd ta ostra reakcja, usłyszał jeszcze kilka mocniejszych słów.

Obraz
© Facebook.com

Nasza bohaterka była w szoku. Nie spodziewała się, że ktokolwiek może w taki sposób skomentować jej wygląd. Warto dodać, że tego dnia miała na sobie długą sukienkę zakrywającą niemal całe nogi. Ale to nie wszystko. - Chcę zaznaczyć, że nawet gdybym była z natury brunetką i miała włosy na nogach najdłuższe, jakie chcą rosnąć, to też gó..o ludziom do tego - dodała. Sama zastanawiała się więc, jak ten pan był w stanie zauważyć jej niewielkie jasne owłosienie.

Na koniec oburzona kobieta poprosiła internautki o to, aby przesyłały na jej maila swoje historie, w których spotkały się z dyskryminacją. Pod tym wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy innych użytkowniczek. Niektóre wzięły ją w obronę, a inne zaczęły opisywać podobne doświadczenia. - Ja dziś siedziałam sobie na murku i mi pan zwrócił uwagę, że sobie "małą przeziębie". Dlaczego mężczyźni czują się tak swobodnie, by zwracać nam uwagę? - napisała jedna z nich. Jak widać, w kwestii walki z seksizmem jest jeszcze wiele do zrobienia...

Źródło artykułu:WP Kobieta