Trwa ładowanie...
d1yyamm

Depilacja światłem IPL w domu – fakty, które powinnaś znać

Do tej pory depilacja większości kobiet kojarzyła się z dyskomfortem, długimi wizytami u kosmetyczki lub sporym bałaganem w łazience. Na szczęście z pomocą przychodzą nowe technologie, które w szybki i łatwy sposób pozwalają uporać się z niechcianymi włoskami raz na zawsze w zaciszu własnej łazienki. Nasza redaktorka na własnej skórze sprawdzi działanie urządzenia z rozwiązaniem IPL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilacja światłem IPL w domu – fakty, które powinnaś znać
(Materiały prasowe, Fot: Braun)
d1yyamm

Czym jest metoda IPL?
IPL – czyli Intense Pulsed Light - to metoda trwałego usuwania owłosienia przy pomocy impulsów świetlnych. Ta innowacyjna technologia wykorzystuje wiedzę dotyczącą cyklu wzrostu włosów – fazy wzrostu, fazy przejściowej i fazy spoczynku. Urządzenie IPL emituje światło, które wnika w skórę i oddziałuje na melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina pochłania światło, a mieszek włosowy przechodzi w stan spoczynku - włos wypada. Regularne użycie energii świetlnej IPL sprawia, że zatrzymujmy cykl odrastania włosów. Efektem jest trwałe, widoczne usunięcie owłosienia.

Dla kogo metoda IPL jest odpowiednia?
Metoda IPL nie jest odpowiednia dla wszystkich użytkowników. Jest skuteczna w przypadku jasnego lub pośredniego odcienia skóry i włosów o kolorze od naturalnego blondu do ciemnego brązu lub czerni. IPL nie sprawdzi się w przypadku włosów w kolorze jasny blond, rudym, siwym i białym, ponieważ zawierają one mniejszą dawkę melaniny – niewystarczającą, aby wchłonąć wiązkę światła. Warto wiedzieć, że przeciwskazaniem są choroby skóry, np. łuszczyca, bielactwo czy opryszczka, ale też przewlekłe takie jak cukrzyca czy nowotwór. Jeśli chcemy skorzystać z depilacji IPL, nie możemy używać również niektórych kosmetyków, a nawet ziół. Z pełną listą wskazówek i przeciwwskazań możemy zapoznać się na podstawie informacji podanych przez producenta urządzenia .

Czy urządzenia IPL do domowego użytku są proste w obsłudze?
Zdecydowanie tak, ponieważ są przystosowane do domowego użytku i po zapoznaniu się z instrukcją urządzenia, nie będziemy miały problemu z jego użyciem. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do domowej depilacji IPL, warto jednak postawić na takie, które pozwalają na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu, jak np. Braun Silk-expert 5 IPL.

Zabieg z jego użyciem wykonujemy raz w tygodniu przez okres od 4 do 12 tygodni. Wszystko odbywa się w 2 prostych krokach: najpierw golimy maszynką wybraną partię ciała, tak aby na powierzchni skóry nie było żadnych włosków, następnie do suchej i czystej skóry przykładamy urządzenie IPL i trzymając przycisk, przeciągamy po powierzchni skóry. Co ciekawe, urządzenie jako jedyne na ryku posiada sensor kolorytu skóry SensoAdapt™, który odczytuje odcień skóry i automatycznie dopasowuje do niego intensywność światła. Nie potrzebujemy więc porównywać odcienia skóry z kartami kolorystycznym, co zaoszczędza nam sporo czasu i co istotne – daje najlepsze efekty.

Czy taka depilacja jest skuteczna?
Bardzo - wystarczy od 4 do 12 sesji, żeby trwale pozbyć się włosków. Wszystko zależy oczywiście od typu skóry i koloru włosów. Im ciemniejsze, tym IPL zadziała szybciej!

Na jakich partiach ciała mogę stosować urządzenie IPL?
Wszystko zależy od urządzenia. W przypadku Braun Silk-expert 5 IPL urządzenie możemy stosować na nogach, linii bikini, pod pachami a także na twarzy poniżej kości policzkowych - skóra nad górną wargą, broda i owłosienia na linii żuchwy. Co ciekawe mężczyźni także mogą stosować depilator Braun Silk-expert IPL od ramion w dół - na klatce, plecach, rękach, brzuchu i nogach.

Czy to się opłaca?
Jeśli chcemy zastosować depilację IPL w salonie kosmetycznym, musimy liczyć się z wydatkami rzędu kilku tysięcy złotych. Jedna sesja w miesiącu to ok. 200 złotych za jedną część ciała. Pomnóżmy to przez 8 sesji i mamy ponad półtora tys. zł. Dlatego warto zainwestować w urządzenie do domowej depilacji IPL, którego można używać na każdą część ciała i w domowym zaciszu. Koszt takiego urządzenia to ok. 1500 złotych i zwróci się już po kilku razach.

Czy moim zdaniem warto?
Depilacja IPL na pewno nie jest najtańszym sposobem, jednak ma swoje zalety. Jest relatywnie bezbolesna, skuteczna i nieinwazyjna. Jeśli tylko nasz kolor skóry jest odpowiedni, na pewno warto spróbować. Należy pamiętać, że najważniejszą kwestią w tym przypadku jest regularność zabiegów (1 w tygodniu) dlatego warto skorzystać z bezpłatnych aplikacji na smartfona, które przypomną nam o dniu zabiegu.

Ja sama podzielę się z wami moimi wrażeniami już niedługo. W moje ręce wpadł wspomniany wyżej model Braun Silk-expert 5 IPL, który będzie przedmiotem testu redakcyjnego. Odcień mojej skóry wydaje się idealny dla depilacji IPL – tym bardziej nie mogę doczekać się efektów!

d1yyamm

Podziel się opinią

Share

d1yyamm

d1yyamm