Trwa ładowanie...
d390q12

Depilujesz bikini? Mężczyznom się to nie podoba!

Prawie dwie trzecie kobiet przyznają, że depilują bikini po to, by zadowolić swojego partnera. Decydują się na woskowanie brazylijskie lub hollywoodzkie, a nawet zdobienie wzgórka łonowego, by wywrzeć na nim wrażenie w łóżku. Okazuje się jednak, że te wysiłki mogą iść na marne, gdyż najnowsze badanie pokazuje, że panowie wolą bardziej naturalny wygląd bikini.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilujesz bikini? Mężczyznom się to nie podoba!
(123RF)
d390q12

Prawie dwie trzecie kobiet przyznaje, że depilują bikini po to, by zadowolić swojego partnera. Decydują się na woskowanie brazylijskie lub hollywoodzkie, a nawet zdobienie wzgórka łonowego, by wywrzeć na nim wrażenie w łóżku. Okazuje się jednak, że te wysiłki mogą iść na marne, gdyż najnowsze badanie pokazuje, że panowie wolą bardziej naturalny wygląd bikini.

Z odpowiedzi udzielonych w ankiecie przez tysiąc mężczyzn, wynika, że ich partnerki najczęściej depilują całe owłosienie łonowe. Nie oznacza to jednak wcale, że właśnie taki styl odpowiada panom najbardziej. 43 procent respondentów przyznało, że woleliby, gdyby okolice intymne ukochanej nie były całkowicie pozbawione włosów. Najchętniej widzieliby tam trójkąt, czyli owłosiony wzgórek łonowy, z wydepilowanymi bokami. 15 procent za seksowny uważa kształt serca.

Zwolennikami depilacji brazylijskiej, w której zostawia się jedynie wąski pasek owłosienia nad łechtaczką, jest jedynie 17 procent ankietowanych. Co ósmy mężczyzna przyznaje natomiast, że odpowiadałaby mu depilacja hollywoodzka, czyli w pełni wywoskowane bikini. Panom zdecydowanie najmniej podoba się kształt prostokąta. Twierdzą, że wygląda to śmiesznie i nawet lekko odpychająco.

d390q12

Mark Tailworth, jeden z uczestników badania, wyznaje, że nie chciałby, żeby jego żona usuwała całe owłosienie łonowe. – Zdecydowanie wolę, żeby przycinała włoski, niż decydowała się na jakiś śmieszny, nieseksowny wzór.

Część mężczyzn jest jednak mniej konserwatywna. 27-letni Daniel Smith gustuje w całkowicie wydepilowanych okolicach bikini. Nie ma też nic przeciwko zdobieniu wzgórka łonowego (tzw. vajazzle) cyrkoniami czy kryształkami Swarovskiego. Twierdzi, że łóżkowa przygoda z kobietą, której okolice intymne wyglądają właśnie w ten sposób, jest pełna niespodzianek. Rozbieranie jej to jak odpakowywanie prezentu. Czy rzeczywiście wygląd okolic intymnych ma tak wielkie znaczenie i wpływa na życie seksualne? Wielu panów uważa, że tak. Niezadbane bikini, podobnie jak śmieszny lub tandetny styl depilacji, mogą być odpychające. Sue Ismiel, dyrektor firmy Nads, produkującej kosmetyki do woskowania, która przeprowadziła badanie, idzie nawet o krok dalej, twierdząc, że style formowania owłosienia łonowego stają się tak samo ważne, jak fryzura na głowie.

- Popularne wśród kobiet i – jak się wydaje – również preferowane przez mężczyzn style, to wąski pasek nad łechtaczką, kształt serca czy trójkąta – mówi Ismiel. – Pokazuje to, że zostawienie małej ilości włosów jest bardziej seksowne niż usunięcie wszystkich. Ekspertka ostrzega jednak, by na dany styl zdecydować się rozważnie, gdyż potem może wcale nie być łatwo go zmienić.

Na podst. Dailymail.co.uk, Izabela O’Sullivan (io/pho), kobieta.wp.pl

* Co twoja szafa mówi o tobie?*

* Samotność skraca życie*

* Czym jest bierna agresja?*

Sekrety erotycznej mowy ciała

d390q12

Podziel się opinią

Share

d390q12

d390q12