Trwa ładowanie...

Dlaczego ombre kosztuje tak dużo?

Ombre to jedna z ciekawszych koloryzacji ostatnich sezonów. Włosy w różnych odcieniach cieszą się popularnością od kilku lat. Profesjonalnie wykonane ombre to zniewalający efekt, który jednak trochę kosztuje. Sprawdź dlaczego.

Dlaczego ombre kosztuje tak dużo?Źródło: iStock.com
d2g180a
d2g180a

Ombre – co to takiego?

Pełna nazwa to ''ombre hair”, inaczej ''brond'' od połączenia brązu i blondu. To koloryzacja, która polega na rozjaśnianiu włosów poprzez nałożenie rozjaśniacza na końcówki. Włosy powinny wyglądać jakby były muśnięte słońcem.

Profesjonalny* efekt ombre* to dyskretne, łagodne przejścia na włosach. Wymaga to ogromnej precyzji. Duża różnica między blondem końcówek a brązem reszty włosów przykuwa uwagę. Aby prawidłowo wykonać ombre na ciemnych włosach, należy znać tonacje kolorystyczne farb oraz sposób, w jaki mogą zareagować na włosach.

Od czego zależy cena ombre?

Koloryzacja ombre nie należy do najłatwiejszych, dlatego wymarzony efekt można trudno osiągnąć w domowych warunkach. Cena ombre uwzględnia wiele czynności, które musi wykonać stylista oraz kilka produktów, których musi użyć.

Koloryzacja polega na stopniowym utlenianiu końcówek. Są dwie techniki ombre. Jedna nakazuje nałożyć rozjaśniacz na same końcówki i po określonym czasie spłukać, wysuszyć i powtórzyć czynność na partii włosów wyżej, jednak o mniejszy ton. Druga metoda zakłada nałożenie farby na końcówki, a po upływie połowy wyznaczonego czasu, pofarbować pozostałe partie włosów. Dopiero po zakończeniu całego procesu można spłukać całość i wysuszyć. Często fryzjerzy dodatkowo farbują utlenione włosy, aby lepiej się błyszczały i charakteryzowały się jednolitym odcieniem.

d2g180a

Obie techniki wymagają doświadczenia w dobieraniu farb i znajomości reakcji po ich nałożeniu na włosy. Ponadto stylista wykonujący koloryzację ombre musi wykazać się precyzją w farbowaniu końcówek, aby przejście między kolorami było łagodne i stopniowe. Granica odcieni nie może być w linii prostej. Wszystkie wymienione czynniki decydują o tym, że cena ombre, w zależności od salonu fryzjerskiego, waha się w granicach 100 – 300 zł.

Kto może pokusić się o ombre?

Stylizacja ombre najlepiej prezentuje się na lekkich, cieniowanych włosach. Powinny być gęste i sięgać co najmniej do ramion. Dość nieestetycznie koloryzacja ta wygląda na cienkich włosach pozbawionych objętości. Preferowaną formą ombre są dlugie, falowane i rozpuszczone włosy, ewentualnie zaczesane na jeden bok pukle.

Najlepsze fryzury ombre

Poniżej prezentujemy kilka propozycji fryzur ombre:

d2g180a

Krótki bob w koloryzacji ombre

Długie falowane włosy z ombre

Włosy muśnięte słońcem, czyli ombre

Ombre na gładkich, prostych, długich włosach

Ogniste ombre – wersja dla odważnych

Nietypowe ombre w kolorze niebieskim

d2g180a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g180a