UrodaRude ombre - fryzura dla odważnych

Rude ombre - fryzura dla odważnych

Rude ombre - fryzura dla odważnych
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
06.08.2017 21:13

Rude ombre to połączenie różnych odcieni brązu i rudego. To zdecydowanie wersja dla odważnych. Stylizacja ombre to przede wszystkim wyrazisty efekt rozjaśnionych końcówek włosów.

Na czym polega koloryzacja ombre?

Ombre polega na rozjaśnieniu włosów poprzez potraktowanie końcówek rozjaśniaczem. Przejścia na włosach powinny być delikatne. Koloryzacja ta, według specjalistów, lepiej prezentuje się u brunetek oraz pań z długimi włosami.

Zaskakujący efekt można osiągnąć również na włosach średniej długości, jeśli farbowanie jest profesjonalnie wykonane. Jaśniejsze końcówki to dobre rozwiązanie także dla kręconych i falowanych kosmyków. Ombre powinno się nosić przede wszystkim na rozpuszczonych włosach.

Rude ombre – dla kogo?

Rudy to bardzo charakterystyczny i wyróżniający się kolor. Zanim zdecydujemy się na zmianę koloru, warto zapoznać się z właściwościami tego odcieniu. Rudy kolor polecany jest osobom o mocno zarysowanej szczęce, ponieważ łagodzi rysy twarzy. Na odcień ten mogą także zdecydować się osoby z niebieskimi lub zielonymi oczami, ponieważ rudy pogłębia kolor tęczówki i spojrzenie stanie się bardziej wyraziste, nabierze głębi i będzie się wyróżniało.

Niestety rude włosy uwydatnią wszelkie problemy skórne – zaczerwienienia, trądzik, przebarwienia. Dlatego polecane są zwłaszcza osobom o gładkiej cerze i równomiernym kolorycie. Rudy to odpowiedni kolor dla odważnych, ponieważ skupia uwagę i ma wyrazisty charakter. Dlatego osoby nieśmiałe mogą odczuwać dyskomfort w takiej fryzurze.

Rude ombre będzie dobrze komponowało się z jasną skórą. Jak łatwo zauważyć, osoby o naturalnie rudych włosach mają także mleczną cerę. Panie o jasnej karnacji mogą sięgać po następujące odcienie rudego: truskawkowy blond (blond w połączeniu z czerwonym), jasna miedź, tycjan (ciemnorudy z elementami czerwieni).

Rude ombre będzie także pasowało osobom ze śniadą cerą. Aby włosy dobrze się prezentowały, należy wybierać ciemniejsze odcienie rudego: kasztanowy (brąz i rudy), mahoniowy (intensywny, głęboki kolor), odcienie czerwieni.

Rude ombre – wyrazista koloryzacja

Efektowną stylizację tworzą czerwone włosy z gradientem. Można wyróżnić wiele wersji rudego ombre. Kobiety chętnie sięgają po intensywne, płomienne odcienie czerwieni, jaskrawe róże oraz rusy wpadający w fiolet. Na topie jest także ogniste rude ombre, czyli mieszanka mocnych czerwieni, żółci i pomarańczy. Rude ombre można także spotkać w wersji baleyage. Panie wybierające rude ombre mogą zdecydować się na rude włosy z efektem blond końcówek, które przybierają odcień jasnego lub słomianego blondu. Jeśli są posiadaczkami ciemnych włosów, mogą wykonać klasyczne ombre z rudymi końcówkami.

Prezentujemy kilka najciekawszych wersji rudego ombre:

Ciemne włosy z rudymi końcówkami

Delikatne rude ombre wykonane na blond włosach

Długie, pofalowane włosy z końcówkami w odcieniu ciemnego rudego

Ogniste rude ombre – wersja dla odważnych

Wyraziste trzy kolory – tylko dla najodważniejszych