Co popycha kobietę do zdrady? Oto siedem powodów niewierności

Co popycha kobietę do zdrady? Oto siedem powodów niewierności

Siedem najczęstszych powodów, przez które zdradzają kobiety
Siedem najczęstszych powodów, przez które zdradzają kobiety
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Ievgen Chabanov
Aleksandra Szablak
21.04.2024 16:41, aktualizacja: 22.04.2024 20:31

Chociaż o zdradzie mówi się najczęściej w kontekście mężczyzn, to badania jasno wskazują, że kobiety szukają wrażeń poza łóżkiem małżeńskim równie często. Co skłania je do niewierności? Wśród siedmiu przyczyn zdrad kobiet wymienia się m.in. zaniedbanie, wygórowane oczekiwania, samotność i przytłoczenie.

"Zdradzają głównie żonaci mężczyźni" - to stereotypowy pogląd, który obalają badania opublikowane w "Psychology Today". Obecnie zarówno heteroseksualne kobiety, jak i heteroseksualni mężczyźni będący w monogamicznych związkach dopuszczają się zdrad równie często. Od 10 do 20 proc. kobiet szuka wrażeń poza stałym związkiem. Robert Weiss - ekspert kliniczny w leczeniu zaburzeń intymności dorosłych - wymienia siedem najczęstszych przyczyn, które popychają kobiety do zdrady.

Poczucie zaniedbania

Często zdarza się, że kobieta dopuszczająca się zdrady, czuje się ignorowana, niedoceniona, zepchnięta na dalszy plan i zaniedbana. Wynika to z mnogości funkcji, jakie pełni w życiu prywatnym. Jest nianią, kucharką i sprzątaczką, przez co traci poczucie bliskości z partnerem. Zdaniem Roberta Weissa kobiety szukają zewnętrznego potwierdzenia tego, kim są.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Potrzeba intymności

Kobiety budują z partnerem więź emocjonalną nie poprzez aktywność fizyczną, ale emocjonalną. To rozmowa, wspólne wybudowanie domu czy kreowanie planów na przyszłość sprawiają, że kobieta odczuwa pewnego rodzaju połączenie, które z kolei prowadzi do potrzeby utrzymywania intymnej bliskości. Kiedy tego zabraknie, może szukać zaspokojenia u boku kogoś innego.

Przytłoczenie

Najnowsze badania eksperta wskazują, że coraz częściej dochodzi do zdrad ze strony kobiet, które kochają swoich mężów, cenią rodzinę i lubią wykonywaną pracę. Ale przez natłok obowiązków, funkcji i presji, jaką współczesny świat nakłada na kobiety, są przytłoczone i czują się niedocenione. Seks pozamałżeński staje się ich formą spełnienia życiowego.

Samotność

Bycie w związku wcale nie wyklucza poczucia samotności. Jeśli partner jest w ciągłych delegacjach, pracuje do późna lub wolny czas spędza oddzielnie – kobieta ucieka się do zdrady, aby wypełnić pustkę. Przyczyną może być także emocjonalna niedostępność męża lub partnera.

Wygórowane oczekiwania

Zdarza się, że kobieta ma względem partnera wysokie oczekiwania, które ten - jej zdaniem - powinien spełniać natychmiast i stale. Oczekuje pełnej atencji, a kiedy jej nie otrzymuje, szuka w innym miejscu.

Reakcja na traumę

Jeśli kobieta w dzieciństwie lub wczesnym okresie dojrzewania doświadczyła molestowania seksualnego lub innej traumatycznej sytuacji na te seksualnym, może próbować odreagowywać właśnie w ten sposób - dopuszczając się zdrady.

Seks z partnerem nie jest satysfakcjonujący

Temperamenty i potrzeby seksualne partnerów często różnią się na tyle, że prowadzą do zdrad. Nie tylko mężczyzna może mieć dużą potrzebę zaspokojenia seksualnego, ale tak samo kobieta. Kiedy intymna sfera życia zostaje zaniedbana, partnerka może próbować zaspokajać ją gdzie indziej.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta